Materiał Partnera

Od zakupu po klucze

Od zakupu po klucze

Droga od zakupu mieszkania, do wprowadzenia się do niego bywa kręta i wyboista. Poszukiwania produktów, czasochłonne zakupy, transport, zmagania z ekipą wykończeniową, rosnące koszty, sprzątanie… A gdyby tak w miłej atmosferze, z pomocą architekta i w ramach ustalonego budżetu wybrać materiały wykończeniowe, a następnie w zaplanowanym terminie po prostu odebrać klucze do gotowego mieszkania?

Stan deweloperski

Stan deweloperski to pojęcie, z którym często spotykają się osoby chcące kupić nowe mieszkanie. Co się pod tym pojęciem kryje?

Przeważnie stan deweloperski określa nieruchomość, w którym rozprowadzone są wszystkie instalacje, łącznie z grzejnikami i piecem lub innym ogrzewaniem oraz wykonane są tynki i wylewki. Oznacza to, że w mieszkaniu nie znajduje się nic więcej poza wygipsowanymi ścianami, drzwiami wejściowymi, czasami też wewnętrznymi, podłączeniem wody i prądu. Zwykle brakuje białego montażu, czyli armatury łazienkowej. Zatem decydując się na zakup lokalu w stanie deweloperskim, przed zamieszkaniem musimy przeprowadzić jeszcze remont. Oznacza to, że mieszkanie jest przygotowane do malowania, układania podłóg i wykończenia łazienek.

Czas na wynajęcie dobrej firmy remontowej. I czekać na koniec remontu.

Nie należy oczekiwać, że stan deweloperski to brak usterek. Zazwyczaj trzeba wygładzić ściany a nawet poprawić instalacje. Przed przystąpieniem do akcji, firma remontowa powinna być świadoma stanu mieszkania, by usterki nie utrudniły prac.

Mieszkanie pod klucz

Wykończenie pod klucz oznacza, że mieszkanie kupione od dewelopera będzie gotowe do natychmiastowego wprowadzenia się. Nawet jeśli będzie to podstawowa opcja z oferty firmy, która zajmuje się takim wykończeniem mieszkań, to malowanie ścian, położenie podłogi i montaż kontaktów będziesz mieć z głowy.

Koszt wykończenia mieszkania pod klucz wynosi ok 10 proc. wartości nieruchomości.

Zlecając wszystkie te czynności jednej firmie, znacznie ograniczy się formalności, a koszt może być porównywalny do tego, który się poniesie, zabierając się za wszystko samodzielnie. Z tego powodu warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową, zrobić wstępny kosztorys i porównać go z tym, co proponuje deweloper.

Wady i zalety mieszkania pod klucz

Takie gotowe mieszkania to dobry wybór dla osób, którym nie zależy na osobistych akcentach, kolorze ścian, rodzaju glazury, bo potrzebują szybko się wprowadzić i potem zastanawiać się nad zmianami, albo zamierzają lokal wynajmować.

Jasne jest bowiem, że mieszkania gotowe są hurtowo wykończane, mają podobne podłogi i kolorystykę, w dodatku w nie najwyższej jakości.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz