Materiał Partnera

Od kiedy zacząć naukę angielskiego?

Od kiedy zacząć naukę angielskiego?

Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć się uczyć języków obcych. Wiedzą o tym już rodzice przedszkolaków, którzy zachwycają się zagranicznymi piosenkami słyszanymi z ust pociech. Nadchodzi jednak czas, w którym zabawa staje się nauką, a Twoje dziecko jest rozliczane z liczby opanowanych słówek i innych kompetencji językowych. Możesz pomóc mu zmierzyć się z wyzwaniem. Dowiedz się, jak.

Nauka języka angielskiego obecnie jest traktowana priorytetowo, na równi z językiem ojczystym czy matematyką. Umiejętność biegłego posługiwania się językiem obcym podnosi szanse na rynku pracy, a także umożliwia nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami, np. podczas wakacji. Dlatego w formie zabawy, naukę języka można rozpocząć już w przedszkolu czy szkole podstawowej.

Nauka angielskiego dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieci w wieku szkolnym angielskiego uczą się raczej z przymusu niż z pasji. Z czasem oczywiście dostrzegą, jak ważna jest nauka języków obcych i ile korzyści przynosi na gruncie prywatnym i zawodowym. Zanim to nastąpi muszą jednak zmierzyć się z kolumnami słówek, zawiłościami gramatycznymi i obcym akcentem. Potwierdzeniem ich umiejętności jest egzamin ósmoklasisty, a potem matura.

Aby pomóc dziecku w opanowaniu niezbędnego materiału, możesz zapisać je na korepetycje z języka angielskiego np. w szkole KAM-AN. Oferta placówki obejmuje m.in.:

  • przygotowanie do egzaminów (YLE) STARTER, FLYERS, MOVERS, KET, PET, FCE, CAE, BEC,TOEFL, TOEIC, TOLES, SAT,
  • naukę autorską metodą BINGO,
  • przygotowanie do egzaminów ósmoklasisty i matury.

Szkoły językowe, które prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży działają inaczej niż placówki dydaktyczne. Nauka w nich jest przyjemniejsza i mniej stresująca niż w szkole. Zazwyczaj wynika to z mniejszej liczebności grup oraz zindywidualizowanym podejściu.

Konwersacje dla dorosłych

Dzisiaj nawet przedszkolaki znają podstawowe zwroty w języku angielskim, a od ósmoklasistów wymaga się zdania egzaminu językowego z wynikiem celującym. Jeśli Ty sam nie miałeś nigdy możliwości nauczyć się angielskiego lub brak kontaktu z językiem sprawił, że czujesz się niepewnie, możesz zapisać się na zajęcia z angielskiego dla dorosłych. Niektóre ukierunkowane są na edukację ogólną, inne branżową — dla prawników, lekarzy czy inżynierów. Wybierz kurs (General English, Business English), który będzie najlepszą odpowiedzią na Twoje potrzeby i zacznij się rozwijać. Rosnącą popularnością cieszą się także kursy angielskiego dla firm, które podnoszą kompetencje lingwistyczne pracowników, a dla nich są szansą na awans.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz