Materiał Partnera

Od czego zależy powodzenie i uznanie wśród klientów firm transportowych?

Od czego zależy powodzenie i uznanie wśród klientów firm transportowych?

Transport krajowy i międzynarodowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Logistyka międzynarodowa to dość istotna gałąź przemysłu nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy i Świata. Obejmuje on szereg czynności od przyjęcia zgłoszenia, aż po wyznaczenie osób do transportu towarów będących przedmiotem umowy. Zobaczmy, na czym polega specyfika działania firm transportowych?

Logistyka międzynarodowa i krajowa wynika z prawa podaży i popytu. Wiąże się ona z występowaniem w o wiele korzystniejszych cenach, danych produktów w innym miejscu niż lokalna okolica przedsiębiorcy. Powstała w ten sposób potrzeba zakupu jest realizowana poprzez podjęcie współpracy w zakresie wymiany handlowej.

W jaki sposób funkcjonuje firma transportowa?

Funkcjonowanie firmy transportowej wiąże się z codziennym prowadzeniem wielu czynności poprzedzających usługę samego przewozu towarów. Są to zarówno czynności czysto biurowe, polegające na wypełnieniu stosownych dyspozycji i zaświadczeń, jak i czynności pochodne, jak:

  • Organizacja załadunku, przeładunku
  • Zorganizowanie odpowiedniego taboru do maksymalnie ergonomicznego przewozu rzeczy
  • Wyznaczenie kompetentnych pracowników do obsługi zlecenia
  • Kontrola przebiegu transportu.

Nie są to działania proste i od sprawności ich wykonania zależeć będzie ostateczne zadowolenie klienta. Przykładem firmy specjalizującej się w pełnej obsłudze transportu towarów, tj. zarówno spedycji, jak i transporcie jako takim, jest firma "Wiktrans" Zbigniew Nowak.

Od czego zależy powodzenie firmy przewozowej?

Czynności powszednie wynikające z charakteru tej gałęzi przemysłu nie są przeznaczone dla każdego. Nie chodzi tu tylko o wysoką kapitałochłonność na wejściu w branżę transportową, ale o specyfikę osób pracujących w firmach transportowych.

Sukces firmy transportowej ściśle związany jest z umiejętnościami personalnymi pracujących weń osób. Muszą one charakteryzować się nie tylko wysoką odpornością na sytuacje stresowe, ale również mieć umiejętność działań wielotorowych.

W przypadku zarządzania przewozem ładunków niejednokrotnie do skoordynowania jest wiele zleceń o odmiennych warunkach szczegółowych dostawy, gdzie pomyłka może wiązać się z utratą klienta, stratami finansowymi, a nawet być przyczyną upadłości firmy.

Powodzenie firmy transportowej zależne jest zatem od

  • Predyspozycji i kompetencji zawodowych pracowników zarówno administracyjnych, jak i zatrudnianych kierowców
  • Jakości posiadanego taboru
  • Organizacji pracy, czyli sprawnym przepływie informacji

Profesjonalne firmy transportowe każde stanowisko obsadzają doświadczonymi pracownikami, którzy mogą poświadczyć swoje kompetencje odpowiednimi uprawnieniami i certyfikatami. Sprawna, pożądana przez klientów firma posiada nowoczesną, niezawodną flotę, która gwarantuje sprawne i bezpieczne dostarczenie towarów pod wskazany adres.

Tylko doświadczeni kierowcy mogą zagwarantować dotrzymanie terminowości zleceń, a wprawni logistycy potrafią wkalkulować ewentualne opóźnienia w ustalany przez nich termin dostaw.
Opracowanie:
Pruszków, Żbikowska 22
tel. 600 324 535
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz