Materiał Partnera

Od czego zależy funkcjonalność mebli biurowych? Projekt, materiał, akcesoria

Od czego zależy funkcjonalność mebli biurowych? Projekt, materiał, akcesoria

Meble biurowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Składają się na to dwa czynniki – po pierwsze, muszą być wykonane z solidnych i trwałych materiałów, odpornych na zużycie związane z eksploatacją na co dzień, a po drugie muszą być wyposażone w akcesoria, które ułatwią ich codzienne użytkowanie. Połączenie obu tych czynników gwarantuje, że korzystanie z takich mebli każdego dnia będzie naprawdę komfortowe.

Jakie powinny być dobre meble biurowe?

Pracownicy codziennie spędzają w biurze wiele godzin – jeśli chcemy, żeby ich praca była wykonywana efektywnie, musimy zapewnić im odpowiednią wygodę. Ogromny wpływ mają na to używane przez nich meble biurowe – w końcu trudno się skupić siedząc na niewygodnym krześle albo pracować efektywnie przy za małym biurku. Dlatego meble powinny być dostosowane do potrzeb pracowników i gwarantować im warunki niezbędne do wykonywania podstawowych obowiązków. Jak w takim razie wybrać meble, które będą odpowiednie do biura? Należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  • Materiał, z którego meble są wykonane – to pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Powinien być solidny, odporny na zniszczenia, ale też nie za drogi – w końcu zwykle kupując takie meble staramy się oszczędzać pieniądze. Dlatego warto postawić na meble wykonane z grubej, solidnej płyty wiórowej. Zaletą takiej płyty jest też to, że jest lekka, dzięki czemu nie będzie problemów z przenoszeniem mebli podczas reorganizacji przestrzeni biura.
  • Projekt mebli – powinny być przygotowane specjalnie z myślą o naszym biurze. Gotowe meble w takich sytuacjach zwykle po prostu się nie sprawdzają. Tylko meble wykonane na zamówienie pozwolą w najlepszy możliwy sposób zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniach biurowych.
  • Detale – mają ogromny wpływ na użyteczność mebli. To od odpowiednich akcesoriów meblowych zależy, czy na krześle będzie można wygodnie siedzieć, czy szafka nie będzie rysować podłogi, a biurko haczyć eleganckiej bluzki. Zaślepki ukryją wystające śrubki, a porządne zawiasy pozwolą na wygodne otwieranie szafy z dokumentami. Bez tych drobiazgów meble po prostu nie nadawałyby się do użytku. Producentem takich akcesoriów meblowych jest firma Stawik Andrzej Wytwarzanie Artykułów z Tworzyw Sztucznych. W jej ofercie znajdziemy akcesoria meblowe świetnej jakości w bardzo dobrych cenach.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie te czynniki, będziemy mieli szansę zamówić meble, które w pełni zadowolą naszych pracowników, a co za tym idzie, pozytywnie wpłyną na ich produktywność.

Drobiazgi o wielkim znaczeniu

Akcesoria meblowe to jeden z najważniejszych elementów wpływających na codzienną funkcjonalność mebli. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się tym niepozornym, a bardzo istotnym produktom. Żeby akcesoria meblowe dobrze spełniały swoją rolę, przede wszystkim muszą być wykonane z bardzo trwałych materiałów. Niewielkie kółka muszą na sobie utrzymać całą szafkę lub fotel, na którym ktoś siedzi. Jeśli takie kółka zostaną wykonane z materiałów kiepskiej jakości, niestety szybko się zużyją i uniemożliwią nam wygodne korzystanie z mebli. Kółka do krzeseł muszą swobodnie się obracać, tak by można było na przykład sięgnąć po dokumenty z szafki bez konieczności podnoszenia się z krzesła. Wydaje się to oczywiste, jednak wiele tanich mebli wyposażonych jest w kółka, które niezwykle szybko się psują i już po kilku miesiącach nie obracają się tak dobrze jak powinny. Firmy produkujące meble biurowe powinny zamawiać akcesoria meblowe bezpośrednio od producentów, ustalając z nimi parametry, jakie powinny spełniać tego rodzaju produkty – warto zaznaczyć, że takie akcesoria muszą być znacznie solidniejsze niż te, które stosowane są do zwykłych mebli, używanych w naszych domach – to dlatego, że meble biurowe narażone są na znacznie bardziej natężoną eksploatację. W domu meble po prostu zużywają się wolniej.

Dbając o pracowników dbasz o firmę

Niektórzy pracodawcy oszczędzają na meblach biurowych, chcąc w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. To jednak spory błąd. Jeśli chcemy, by firma przynosiła nam duże zyski, powinniśmy dbać o pracowników – to od nich zależy, czy nasz biznes będzie się rozwijać. Nie zapewniając im odpowiednich warunków do wykonywania obowiązków, uniemożliwiamy im skuteczną pracę i hamujemy produktywność. Dlatego pamiętajmy, że dbając o odpowiednio wykonane meble i wszystkie związane z nimi detale, zawsze działamy na rzecz rozwoju swojej firmy. Naprawdę warto w to zainwestować.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz