Materiał Partnera

Od czego należy zacząć montaż instalacji gazowych?

Od czego należy zacząć montaż instalacji gazowych?

W ciągu ostatnich kilku lat popularność instalacji gazowej w domu oraz mieszkaniu gwałtownie wzrasta. Oczywiście tego rodzaju inwestycja wymaga od nas spełnienia niezbędnych wymogów związanych z prawem budowlanym. W wieku przypadkach czas instalacji może potrwać nawet kilka długich miesięcy. Ważne, aby wszelkie prace zostały zlecone profesjonalistom zarówno na etapie projektowania, jak i montażu.

Projekt jest niezbędny

Sprawa jest dość skomplikowana, jeżeli montaż całej instalacji gazowej będzie odbywał się w budynkach, gdzie dotychczas to rozwiązanie nie było stosowane. Wiąże się to z koniecznością stworzenia profesjonalnego projektu, który będzie uwzględniał zewnętrzne i wewnętrzne instalacje. Specjaliści z firmy Eco-Heat. Centrum ogrzewania S. Duda przypominają, że gdy w planach budowy zlokalizowano przewody projekt, będzie wymagał uwzględnienia jedynie przyłączy. Warto wiedzieć, że montaż instalacji gazowych może odbyć się tylko w pomieszczeniach, gdzie zachowana jest odpowiednia wentylacja pomieszczeń. W przypadku decyzji o kilku gazowych odbiornikach niezbędne jest stworzenie profesjonalnej specyfikacji. Obowiązkowym etapem jest również wybór zabezpieczających elementów całej instalacji. To właśnie one będą miały za zadanie odpowiadać za nasze bezpieczeństwo każdego dnia.

Kwestie związane z montażem instalacji gazowej

Zanim zdecydujemy się na pomoc specjalisty, warto upewnić się, że posiada on odpowiednie uprawnienia budowlane, które zostały wydane przez odpowiedni organ Urzędu Regulacji Energetyki. Montaż instalacji gazowych wiąże się z koniecznością przymocowania w określonym miejscu głównego kurka i gazowego punkty. Następnie montuje się rury w miejscach wyznaczonych w projekcie. W tym celu bardzo często stosuje się giętkie rury poliuretanowe, które doprowadzają gaz z sieci do głównego kurka. Rozmiar uzależniony jest między innymi od lokalizacji całej inwestycji. Montaż instalacji gazowej na ostatnim etapie wymaga dokonania szczegółowego pomiaru szczelności przez pracownika gazowni. Dopiero potem następuje wypełnienie paliwem. Oczywiście wymaga to dopełnienia wielu niezbędnych formalności w licznych urzędach. Wszystkie te czynności są niezbędne do wykonania, aby cała instalacja działała w sposób właściwy.

Opracowanie:
Zgierz, Piątkowska 83F
tel. 604 060 093
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz