Materiał Partnera

Oczyszczanie powietrza – dlaczego warto postawić na węgiel aktywny?

Oczyszczanie powietrza – dlaczego warto postawić na węgiel aktywny?
Złe samopoczucie? Problemy z koncentracją? Duszący i napadowy kaszel? Jeżeli odpowiedź, na któreś z postawionych pytań brzmi twierdząco, oznacza to, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo na to, iż oddycha się zanieczyszczonym powietrzem. Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań warto zwrócić uwagę na urządzenia, które jako filtr wykorzystują węgiel aktywny. Co konkretnie trzeba zwrócić uwagę?

Węgiel aktywny – cechy charakterystyczne

Zacząć należy od tego, że węgiel aktywny, nazywanym również w gronie fachowców aktywowanym, to nic innego jak substancja, składająca się głównie z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej, czy w formie sadzy. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużą powierzchnią w przeliczaniu na jednostkę masy, dzięki czemu absorbuje wiele niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych. Węgiel aktywny cechuje się także występowaniem wewnętrznej struktury porowatej, która w pewien sposób odziedziczona jest po wyjściowym materiale organicznym.

Zdecydowana większość tych naturalnie występujących porów to tzw. mikropory absorpcyjne. Węgiel aktywny stosunkowo łatwo poddaje się również różnego rodzaju modyfikacjom. Poprzez zastosowanie odpowiednich środków impregnujących można przystosować go do tego, aby pochłaniał konkretny rodzaj zanieczyszczeń. Mogą być to np. metale ciężkie. Węgiel aktywny coraz częściej stosowany jest podczas konstrukcji nowoczesnych oczyszczaczy powietrza, wykorzystywanych zarówno w przestrzeni domowej, jak i przemysłowej. Jakie jednak zalety niesie ze sobą węgiel aktywny dla przeciętnego użytkownika?

Węgiel aktywny – największe zalety

Choć nie jest to tak istotne, jak wymienione wcześniej cechy, nie można nie wspomnieć o tym, iż węgiel aktywny jest obecnie materiałem, który jest po prostu niezwykle atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia. Próżno szukać produktu, który charakteryzowałby się równie doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Węgiel aktywny najczęściej spotkać można w formie tabletek, aczkolwiek dla zwiększenia efektywności, stosuje się również formę pałeczek. Oczyszczacze z węglem aktywnym nie tylko usuwają z powietrza groźne związki chemiczne i alergeny, ale również, co zdecydowanie najbardziej przyda się w przestrzeni domowej, nieprzyjemne zapachy.

Najwyższą jakość oczyszczaczy powietrza zagwarantować mogą jedynie najbardziej renomowani producenci, do których zdecydowanie zalicza się firma Bodim. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, lecz także na rzetelne doradztwo.
Opracowanie:
Tychy, Samochodowa 43
tel. 667 959 895
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz