Materiał Partnera

Ocieplanie poddaszy – co warto wiedzieć?

Ocieplanie poddaszy – co warto wiedzieć?

Każdy remont wiąże się z ogromem różnorodnych prac. W zależności od tego jakie miejsce w domu chcemy wyremontować, będziemy musieli wykonywać różne roboty. Drobne remonty mogą polegać np. na zmianie koloru ścian. Z takimi pracami jesteśmy w stanie poradzić sobie samemu. Jednak poważniejsze prace, takie jak montaż podwieszanych sufitów lub ocieplanie poddasza są już znacznie trudniejsze i powinny wykonywać je osoby, które się na tym znają.

Usługi ekipy remontowej

Podczas wykonywania remontów naszych domów warto skorzystać z usług fachowców. Profesjonalna ekipa remontowa wykona prace wykończeniowe szybciej, sprawniej i lepiej od nas. W zależności od zakresu działalności, poszczególna firma remontowo budowlana oferuje swoim klientom wykonanie rozmaitych robót takich jak:

  • układanie płytek,
  • wykonanie sufitów podwieszanych,
  • remont łazienki.

Jak tłumaczy fachowej z tej branży z firmy Artex Artur Gościłowicz z Białegostoku, to tylko część wykonywanych prac przez firmy zajmujące się remontami. Usługi remontowe mają znacznie szerszy zakres, a wśród nich wymienić można jeszcze prace związane z wykańczaniem poddaszy.

Wykańczanie wnętrz składa się z kilku etapów, a jednym z najważniejszych jest zadbanie o odpowiednie wykonanie prac na poddaszu. Zabudowa poddasza jest dobrym pomysłem podczas remontów domu, ponieważ zapewnia dodatkową przestrzeń użytkową. W dzisiejszych czasach wykańczanie poddaszy staje się coraz bardziej popularne, dlatego na rynku nie brakuje odpowiednich materiałów wykończeniowych, które zapewnią ładny i estetyczny wygląd pomieszczeń znajdujących się pod dachem.

Ocieplenie poddasza

Prace wykończeniowe na poddaszu wymagają znajomości tematów budowlanych. Zanim zaczniemy urządzać nasze poddasze, należy przede wszystkim zadbać o to, aby było one właściwie ocieplone. Jest to bardzo ważne, ponieważ przez pomieszczenia znajdujące się na poddaszu może uciekać nawet około 20% ciepła. Ocieplenie poddasza nie jest tanie, dlatego często klienci decydują się na wykonanie ocieplenia tylko do wysokości krokwi. Jednak warto zastanowić się nad kosztowniejszą inwestycją, ponieważ ta może zwrócić nam się po dłuższym czasie. Zwiększenie grubości izolacji o 10 cm może skutkować poprawą izolacyjności nawet o 40%. To z pewnością obniży koszty związane z ogrzewaniem.

Podczas ocieplania poddasza istotną kwestią jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego. Przy jego wyborze należy pamiętać, że materiał będzie wkładany w wolne miejsca między więźbą dachową. W związku z tym należy mieć pewność, że wybrany przez nas materiał będzie dokładnie wypełniał te przestrzenie, a także płyty będą ściśle do siebie przylegać. Ważną sprawą jest również łatwy dostęp do narożników i załamań. Jeśli należy nam na ciepłym i energooszczędnym poddaszu należy użyć sprężystych materiałów. Taki materiał dobrze wypełni wolne przestrzenie oraz spowoduje, że płyty będą dokładnie do siebie przylegać. Obecnie do ocieplania poddaszy najczęściej wykorzystuje się dwuwarstwowe ocieplenie z wełny mineralnej.

W trakcie ocieplenia poddasza nie należy również zapomnieć o odpowiedniej grubości materiału izolacyjnego. Gdy chcemy uzyskać energooszczędne poddasze warto użyć grubszej warstwy materiału. W takich przypadkach zaleca się, aby grubość ocieplenia wynosiła 25-30 cm.

Opracowanie:
Białystok, Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 2
tel. 504 446 940
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz