Materiał Partnera

Obudowy metalowe – co jest ważne przy ich produkcji?

Obudowy metalowe – co jest ważne przy ich produkcji?

Liczniki prądu, zawory gazowe, rozdzielniki prądowe – to tylko niektóre elementy różnego rodzaju instalacji, które wymagają specjalnego zabezpieczenia. Jest ono niezbędne zwłaszcza wówczas, gdy znajdują się one na zewnątrz i są podatne zarówno na dewastację, jak i działanie czynników pogodowych. Rozwiązaniem problemu są solidne obudowy metalowe. Zobacz, jak powstają i jakie wymagania muszą spełnić.

Z czego wykonywane są obudowy metalowe?

Obudowy metalowe, które mają chronić elementy instalacji prądowej, gazowej lub teleinformatycznej, muszą być wytrzymałe. Od solidności ich wykonania zależy to, czy chronione przez nie elementy nie ulegną zniszczeniu. Dlatego dobrzy producenci nie mogą sobie pozwolić na kompromisy. „Nasza firma uzyskała certyfikaty zgodności, w tym CE, które potwierdzają wysoką jakość produkowanych obudów metalowych” – mówi przedstawiciel firmy Zakład ślusarsko-produkcyjny Adam Zblewski, której specjalnością są m.in. złącza kablowe, rozdzielnie niskiego napięcia oraz szafki gazowe. „Bezkompromisowa polityka nastawiona na zapewnianie najwyższej jakości każdemu produktowi sprawiła, że jesteśmy jednym z liderów branży w na terenie województwa pomorskiego i stale się rozwijamy” – dodaje.

Nowoczesne obudowy metalowe powstają przede wszystkim z blachy aluminiowej. To materiał, który łączy lekkość i solidne wykonanie. Dodatkowe pokrycie wysokojakościowej blachy warstwą lakieru proszkowego o specjalistycznych właściwościach sprawia, że metalowa skrzynka staje się odporna na korozję i wygląda estetyczniej.

Obudowy dostosowane do potrzeb różnych instalacji

Najważniejszym produktem w ofercie Zakładu ślusarsko-produkcyjnego Adam Zblewski są obudowy metalowe złącz licznikowych. Wyroby te są wykonywane zgodnie z wymogami, jakie są stawiane instalacjom elektrycznym oraz przystosowane do łatwej obsługi. Można je zamontować również na ogrodzeniu posesji, co umożliwia pracownikom sieci energetycznej wykonanie odczytów bez wchodzenia na posesję klienta. Ponadto obudowa jest standardowo wyposażana w podstawy bezpiecznikowe, szynę bezpieczeństwa PE, szynę neutralną N oraz szynę PEN, a konstrukcja wewnętrzna jest dostosowywana do specyfiki konkretnej instalacji.

Niemniej jednak, nie jest to wyłączne rozwiązanie oferowane przez firmę. W jej ofercie dostępne są także skrzynki gazowe, telewizyjne, szafy stacyjne, rozdzielnie niskiego napięcia, a także różnego rodzaju drzwiczki wnękowe. Dlatego asortyment firmy cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów z szeroko pojętej branży instalacyjnej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz