Artykuł sponsorowany

Obsługa wesel – czyli jak zorganizować transport gości weselnych?

Obsługa wesel – czyli jak zorganizować transport gości weselnych?

Podczas organizacji wesela, czy też innych uroczystości rodzinnych, równie ważną sprawą, jak wynajęcie sali i wybór odpowiedniego menu, jest organizacja transportu gości weselnych. Zobaczmy jak rozwiązać ten dość spory problem logistyczny? Jak zapewnić gościom nie tylko świetną zabawę w trakcie trwania wesela, ale również powrót do domu, czy też miejsca noclegu w komfortowych warunkach?

Sala weselna bez miejsc noclegowych? Transport gości wymagany

Biorąc pod uwagę zwyczaje, czy też weselne savoir vivre odchodzi się od zamieszczania w zaproszeniach sformułowań typu „transport we własnym zakresie”. To, co kiedyś było do zaakceptowania i było niemal dla każdego oczywiste, że na wesele i z wesela należy sobie zapewnić transport – dziś jest nie do pomyślenia. Stojąc przed koniecznością zorganizowania transportu gości weselnych, należy przede wszystkim określić liczbę osób wymagających transportu. Dlatego zaleca się dogrywanie szczegółów transportu po ostatecznym potwierdzeniu obecności przez gości. Pierwsze rozmowy, czyli rezerwację wstępną najlepiej przeprowadzić po ustaleniu terminu wesela, dzięki temu unikniemy rozczarowań i stresu z powodu braku wolnych terminów w firmach zajmujących się przewozem zorganizowanym gości weselnych. Przykładem firmy transportowej, która specjalizuje się w transporcie gości weselnych, jest firma Taxi Dariusz Bladowski w Grójcu.

Mimo że nie wypada wymuszać na gościach weselnych decyzji o zorganizowaniu sobie transportu z wesela, przy organizacji każdego wesela znajdzie się prawdopodobnie grupa osób, która nie będzie potrzebować transportu. Dzieje się tak z różnych powodów. Czasami goście mieszkają blisko miejsca organizacji wesela, że bez problemu dojadą sami, czy też podróż samochodem po weselu nie stanowi dla nich najmniejszego problemu.

O czym warto pamiętać, ustalając transport gości weselnych?

Transport gości weselnych to nie wycieczka, zatem ciężko jest powiedzieć, o której godzinie ile osób będzie potrzebowało transportu. Ponieważ na weselu bawią się różni goście: osoby starsze, młode rodziny z dziećmi, trudno przewidzieć porę odebrania gości weselnych z Sali, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Najlepiej ustalić z firmą transportową dyspozycyjność kierowcy i zamiast wielkiego autokaru, czy licznych taksówek postawić na nowoczesnego busa. Można wcześniej ustalić trasę, uwzględniającą lokalizacji noclegów weselników, a także umówić się na odjazdy spod sali weselnej o konkretnej porze, co pozwoli gościom na swobodną zabawę bez stresu, że o danej porę nie będą mieli możliwości udania się na spoczynek. Wynajęcie busa na wesele to spore oszczędności w porównaniu z korzystaniem np. z tradycyjnej korporacji. Decydując się na zorganizowany transport gości weselnych, nie musimy płacić za nocną taryfę, która nie należy do najtańszych.
Opracowanie:
Grójec, Piłsudskiego 6 lok. 44
tel. 601 511 519
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz