Materiał Partnera

Obsługa księgowa sklepów internetowych

Obsługa księgowa sklepów internetowych

W Polsce każdego roku powstaje coraz większa ilość sklepów internetowych z różnych branż. Sprzedaż wysyłkowa opłacalna jest dla właścicieli takich podmiotów gospodarczych, którzy znacznie redukują koszty procesu handlowego. Korzyści uzyskują również konsumenci, którzy bez wychodzenia z domu, mogą uzyskać produkty, często o niższych cenach. Warto jednak wiedzieć, że wiele sklepów e-commerce upada już w pierwszym roku działalności, co jest efektem braku odpowiedniej strategii rozwojowej, którą powinna być dokładna analiza rynku oraz płynności finansowej.

Pomoc nowoczesnych biur rachunkowych

Większość biur rachunkowych w Polsce zamyka się tylko i wyłącznie na oferowanie swoim klientom biznesowym obsługi księgowo-rachunkowej oraz kadrowo-płacowej, a w niektórych przypadkach dodatkowo doradztwa podatkowego. Niestety agresywna konkurencja, stale ewoluujący rynek, a także zmieniające się trendy konsumenckie powodują to, że tysiące firm wymaga także szerszego zakresu działań. Mowa o wdrażaniu odpowiednich modeli zarządzania przedsiębiorstwem, o stosowaniu rachunkowości zarządczej, czy też o coachingu pracowników, konsultacjach biznesowych, oraz o wsparciu IT, marketingowym i prawnym. Tylko takie wielopłaszczyznowe podejście do rozwoju podmiotu gospodarczego, pozwoli umieścić go w odpowiedniej rynkowej pozycji.

Dlaczego jednak warto poszukiwać biur rachunkowych, o nowoczesnych usługach doradczych? Przede wszystkim dlatego, że prowadząc księgowość uproszczoną, czy pełną Twojej firmy, eksperci z takich podmiotów zewnętrznych, dokładnie zapoznają się z płynnością działalności, z jej perspektywami rozwoju i z branżowym potencjałem. Tu szczególnie warto zwrócić uwagę na sklepy internetowe, które przede wszystkim muszą walczyć o ogólnokrajowe zainteresowanie, a także, które rywalizują z konkurencją posiadającą oddziały stacjonarne.

Doświadczeniem w prowadzeniu księgowości firm e-commerce, a także w pomocy w ich rozwoju, wyróżnia się zatem biuro rachunkowe SigmaPartner, która oferuje bardzo szeroki pakiet doradczy.

System ERP Comarch Optima – nowoczesne fakturowanie

Największym wyzwaniem księgowo-rachunkowym dla sklepów internetowych, wcale nie jest prowadzenie księgowości i spraw kadrowych, które najczęściej powierzane są biurom rachunkowym. Problemem jest wielokrotnie sprawne fakturowanie, które znacznie wpływa na szybkość dokonywania przesyłek do klientów. Tu warto podkreślić, że im dłuższy czas oczekiwania na towar, tym mniejsza szansa na to, że konsument wróci do danego sklepu e-commerce. To dlatego dzisiaj współpracując z idącymi z postępem ekspertami rachunkowości, zaproponują Ci oni wdrożenie np. nowoczesnego systemu ERP Comarch Optima, który pozwala na łatwe fakturowanie, czy analizowanie płynności finansowej. Takie narzędzia znacznie ułatwiają prowadzenie działalności niestacjonarnej, dlatego warto zgłaszać się o pomoc do specjalistów SigmaPARTNER z Poznania. 

Opracowanie:
Poznań, Głogowska 31/33
tel. 501 545 919
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz