Artykuł sponsorowany

Obsługa księgowa i kadrowo-płacowa firm: Dorota Czerwińska

Obsługa księgowa i kadrowo-płacowa firm: Dorota Czerwińska

Wiele firm nie zatrudnia wewnętrznej księgowej, tylko korzysta z pomocy biur rachunkowych. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pracujące tam osoby doskonale wiedzą, jak kompleksowo prowadzić księgowość. Nie tylko dbają o to, by dokumenty były sporządzone na czas i w sposób zgodny z przepisami prawa, ale także służą fachową pomocą na każdym etapie prowadzenia działalności. Miejscem godnym polecenia jest wrocławskie Biuro Rachunkowe Dorota Czerwińska.

Jakie usługi księgowe świadczą biura rachunkowe?

Zadaniem biur rachunkowych jest przede wszystkim odpowiednie prowadzenie ksiąg rachunkowych, kompletowanie dokumentów danej firmy i współpraca z różnymi instytucjami. To także kontrola wydatków danego przedsiębiorstwa, zarządzanie jego finansami. Np. Biuro Rachunkowe Dorota Czerwińska wykonuje takie czynności jak:

  • sporządzanie deklaracji ZUS,

  • przygotowywanie sprawozdań finansowych,

  • roczne rozliczanie działalności,

  • obsługa kadrowo-płacowa,

  • pomoc w zakładaniu i rejestracji działalności gospodarczej,

  • rozliczanie ryczałtu ewidencjonowanego.

Prowadzi pełną księgowość firm, która wymaga skrupulatnego zapisywania nawet najmniejszej zmiany w finansach firmy.

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa firm?

Obsługa kadrowo-płacowa, jak sama nazwa wskazuje, obejmuje różne usługi związane z kadrami i płacami w danej firmie. To przedsiębiorca decyduje, jakie sprawy powierzyć zewnętrznej księgowej, ale zazwyczaj obejmują one takie czynności jak: przygotowywanie umów cywilnoprawnych, opracowywanie listy płac, wystawianie świadectw pracy, prowadzenie dokumentacji związanej z wynagrodzeniami, rozliczanie urlopów. Bardzo często firmy przekazują biurom rachunkowym przeprowadzanie rozmów rekrutacyjnych, a także kierowanie pracowników na badania. Z punktu widzenia przedsiębiorcy zlecenie obsługi kadrowo-płacowej zewnętrznemu podmiotowi jest bardzo korzystne. Pozwala obniżyć koszty administracyjne i pozwala skupić się na innych istotnych rzeczach jak np. rozwój i reklama produktów firmy.

Pełna czy uproszczona – jaką księgowość wybrać?

Uproszczona księgowość jest najłatwiejszą formą rozliczania, przeznaczoną dla małych firm i jednoosobowych działalności gospodarczych. Zazwyczaj prowadzenie ewidencji dokonywanych operacji gospodarczych odbywa się na podstawie: księgi przychodów i rozchodów, karty podatkowej lub ryczałtu ewidencjonowanego. Natomiast pełna księgowość jest bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga zaksięgowania wszystkich operacji dokonywanych przez dane przedsiębiorstwo. Oprócz prowadzenia ksiąg rachunkowych obejmuje także dokładną analizę sytuacji finansowej danej firmy, bieżące kontrolowanie jej przychodów i wydatków. W związku z tym prowadzenie pełnej księgowości jest droższe niż uproszczonej, ale pozwala na efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem.

Opracowanie:
Wrocław, Kukułcza 24A
tel. 668 814 379
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz