Artykuł sponsorowany

Obrót nieruchomościami - Najprzydatniejsze informacje

Obrót nieruchomościami - Najprzydatniejsze informacje

Rynek nieruchomości cieszy się niezmiennie ogromnym powodzeniem, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż czy też zakup domu jak i innego typu budynków. Obrót nieruchomościami to również bardzo ciekawy temat, dzięki któremu możemy dowiedzieć się kilku spraw, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Oto, co warto wiedzieć na temat obrotu nieruchomościami.

Czym jest obrót nieruchomościami?

Jeśli chodzi o zagadnienie, jakim jest obrót nieruchomościami, to wiąże się to z wszelką formą kupna, sprzedaży czy też wynajmu, dzierżawy bądź wymiany jakiejkolwiek nieruchomości. Wszystkie te kwestie jasno określa ustawa z dnia 21 sierpnia, 1997 roku dotycząca gospodarki nieruchomościami. Oczywiście obrót czy też handel nieruchomościami to bardzo dochodowy biznes i pewnie wiele osób myślało kiedyś nad tym, by zostać pośrednikiem w takich transakcjach, jednakże warto wspomnieć tutaj, że aby móc się tym zajmować, to należy mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą dotyczącą właśnie tego zakresu. Działalność gospodarcza z zakresu obrotu nieruchomościami również jest wymagana w momencie, gdy chcemy na przykład pomóc sprzedać czyjeś grunty bądź mieszkanie.

Kto zajmuje się obrotem nieruchomościami?

Jak widać, obrót nieruchomościami to bardzo złożony temat dotyczący wielu aspektów, dlatego też warto sprawdzić, kto może pośredniczyć w obrocie nieruchomościami. Otóż jest to oczywiście agent nieruchomości, którego rola sprowadza się najczęściej do kojarzenia ze sobą dwóch stron transakcji, a także doradztwa oraz pokazania danej nieruchomości potencjalnemu nabywcy (bądź najemcy).

Licencja zawodowa- czy każdy musi ją posiadać?

Profesjonalny agent nieruchomości powinien przede wszystkim posiadać licencję na prowadzenie tego typu usług. Aby ją zdobyć, niezbędne będzie spełnienie kilku warunków takich jak:

  • Niekaralność.
  • Pełna zdolność prawna.
  • Ukończenie wyższych studiów na wydziale gospodarki nieruchomościami (bądź studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami).
  • Przygotowanie do zawodu poprzez ukończenie odpowiednich praktyk.

Jeśli chodzi o aspekt prawny, to wymóg dotyczący posiadania licencji zawodowej dotyczącej pośrednictwa w obrocie nieruchomościami określony jest jasno w wyżej już wymienionej ustawie z dnia 21 sierpnia, 1997 roku, jednakże obecnie obowiązuje również zapis z tak zwanej ustawy deregulacyjnej, który umożliwia pośrednictwo w obrocie nieruchomościami osobom fizycznym, które nie posiadają takowej licencji, jednak muszą one posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Jak możemy zarobić na pośrednictwie w obrocie nieruchomościami?

W momencie gdy prowadzimy działalność z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i chcemy mieć wiele budynków na sprzedaż, to warto zwrócić się do firmy budowlanej Remer Sp. z o.o., która zajmuje się kompleksową budową domów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz