Materiał Partnera

Obróbki blacharskie – na jaką giętarkę warto się zdecydować?

Obróbki blacharskie – na jaką giętarkę warto się zdecydować?
Elementy z odpowiednio zagiętej blachy pełnią w budownictwie rolę niezwykle istotną. W niektórych sytuacjach pełnią ważne funkcje techniczne, w innych zaś czysto estetyczne. Kluczowe jest uświadomienie sobie tego, że bez względu na miejsce wykorzystania, o ich jakości decyduje przede wszystkim precyzja wykonania. Można ją osiągnąć za pomocą specjalistycznie zaprojektowanych giętarek. Czym cechują się tego typu urządzenia?

Giętarki do blach – budowa

Profesjonalne giętarki charakteryzują się stosunkowo prostą budową. Jest to niezwykle istotne, ponieważ rozwiązanie takie zapewnia doskonałą trwałość oraz znacząco ogranicza ryzyko wystąpienia awarii. W zależności od konkretnych potrzeb, a szczegółowiej rzecz ujmując, od ilości wytwarzanych obróbek, mogą mieć one napęd ręczny lub elektryczny – gwarantujący oczywiście lepszą wydajność. Standardowa giętarka do blachy zbudowana jest z solidnych wsporników, zapewniających możliwość optymalnego usadowienia jej na podłożu, powierzchni roboczej oraz specjalistycznie zaprojektowanych noży, służących do odcięcia z arkusza blachy, interesującego nas odcinka.

W zależności od zakresu wykonywanych prac giętarka może posłużyć do zaginania najprostszych płaszczyzn wzdłużnych lub nawet półokrągłych i okrągłych. Giętarki różnią się od siebie także gabarytami. W przemyśle najczęściej wykorzystuje się urządzenia o charakterystyce stacjonarnej. Dla wykonawców i rzemieślników znacznie atrakcyjniejsze wydadzą się giętarki przenośne, które można zabrać ze sobą bezpośrednio na plac budowy. Co jeszcze warto wiedzieć?

Profesjonalne giętarki – komu przydadzą się najbardziej?

Zawodem, który zdecydowanie najbardziej kojarzy się z wykonywaniem obróbek blacharskich, jest oczywiście dekarz. Nic w tym dziwnego, ponieważ jeśli weźmiemy pod uwagę ilość niezbędnego do przygotowania materiału, szybko okaże się, że giętarka w zasadzie musi stanowić niezbędny element wyposażenia rzetelnej firmy. Na każdym dachu znajdziemy m.in. pasy nadrynnowe, rynny koszowe, obróbki szczytów, czy okładziny komina. Aby wszystko mogło stawić spójną techniczne i estetycznie całość, zdecydowanie warto postawić na sprzęt najwyższej klasy taki jak ten, produkowany przez firmę Metallkraft, dostępny w renomowanego dystrybutora Reach Sp. z o.o.

Z technicznego punktu widzenia trzeba także wspomnieć o tym, iż gabaryt giętarki ma wpływ na maksymalną grubość zaginanego materiału. W zależności od potrzeb może on oscylować w granicach od 0,5 do nawet 2,5 mm. Sprawia to, że giętarka staje się narzędziem o niezwykle uniwersalnym zastosowaniu.

Opracowanie:
Warszawa, Kleszczowa 14A
tel. 502 897 363
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz