Artykuł sponsorowany

Obróbka szkła – Zakład Szklarski T. i M. Czerwińskich – Jak wybrać schody ze szkła? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Obróbka szkła – Zakład Szklarski T. i M. Czerwińskich – Jak wybrać schody ze szkła? Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Schody pełnią niezwykle ważną funkcję w domu. To nie tylko stworzenie możliwości przemieszczenia się pomiędzy kondygnacjami budynku, ale również w przypadku schodów wewnętrznych ciekawa ozdoba wnętrza. Najciekawsze efekty aranżacyjne można stworzyć, wybierając schody ze szkła, takie jak oferuje Zakład Szklarski T. i M. Czerwińskich. Jak wybrać schody ze szkła? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Jakie powinny być idealne schody ze szkła? 


Nowoczesne wnętrza to nie jedyny rodzaj aranżacji wnętrz, w których sprawdzą się szklane schody. Ich lekkość a z drugiej strony wytrzymałość sprawiają, że będą się one świetnie prezentowały również w małych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do innych konstrukcji drewnianych nie dość, że nie zabierają one światła naturalnego, to tworzą dodatkowy ciekawy element dekoracyjny, którego ani schody z drewna, ani schody z kamienia nie są w stanie zapewnić.

Schody ze szkła przede wszystkim powinny być bezpieczne i solidnie wykonane. Szkło użyte do produkcji schodów różni się od tego, z którymi mamy do czynienia np. w stolarce okiennej, witrynach sklepowych. Zakłady szklarskie takie jak Zakład szklarski T. i M. Czerwińskich pod Warszawą wykonują schody ze szkła hartowanego, czyli po dodatkowej obróbce. Obróbka ta polega na hartowaniu szkła, czyli poddawaniu szkła działaniu najpierw bardzo wysokich temperatur (sięgających nawet 700°C), a następnie szybkiemu jego schłodzeniu. Podstawową zaletą szkła hartowanego jest jego odporność na zginanie, olbrzymia wytrzymałość na obciążenia, zmiany temperatury czy też promieniowanie słoneczne oraz 100% bezpieczeństwa użytkowania ich – szkło hartowane nie rozsypie się w przypadku rozbicia. Zlecając wykonanie schodów ze szkła w Zakładzie Szklarskim T. i M. Czerwińskich dodatkowo zyskuje się możliwość dekorowania szkła hartowanego użytego do produkcji schodów. Jest to związane z faktem, iż schody szklane buduje się z kilku warstw szkła, pomiędzy które stosuje się specjalne folie PVB, które to utrzymują schody w całości w momencie ich rozbicia. Folie stosowane w Zakładzie Szklarskim T. i M. Czerwińskich mogą być nie tylko różnokolorowe, ale również wykończone na mat, lub sprawiać wrażenie transparentności.

O czym warto pamiętać, zlecając produkcję schodów ze szkła?

Stopnie schodów szklanych to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, decydując się na ten rodzaj schodów wewnętrznych. Dopełnieniem całości z pewnością będą wyjątkowo dekoracyjne balustrady szklane, które w dobrej klasy zakładach szklarskich można wykonać na wymiar.

Schody szklane to rozwiązanie, które warte jest uwagi nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przypadku wykończenia klatek nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, budynków użyteczności publicznej. Jeśli tylko schody zostaną wykonane w zgodzie ze sztuką, a ich parametry dobrane będą ściśle do rozmiarów stopni i ich sposobu montażu jest to wybór, który z pewnością spotka się z uznaniem otoczenia. Schody ze szkła pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń, a aranżacja wnętrza z wykorzystaniem szkła nabiera lekkości, co ważne jest w przypadku mniejszych przestrzeni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz