Materiał Partnera

Obróbka mechaniczna i wypalanie plazmowe CNC

Obróbka mechaniczna i wypalanie plazmowe CNC

Elementy wykonane z różnych rodzajów metali są nierzadko podstawowym komponentem poszczególnych maszyn czy urządzeń. Konieczne jest jednak ich precyzyjne dopasowanie do konkretnego sprzętu, co umożliwia wyłącznie dokładna i profesjonalnie przeprowadzona obróbka mechaniczna. W ramach świadczonych usług specjaliści zajmują się też wypalaniem plazmowym CNC – na czym konkretnie polega ten proces?

Profesjonalna obróbka mechaniczna

Elementy wielkogabarytowe to specjalne materiały, których obróbka mechaniczna nie należy do zadań prostych. Konieczne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym można wykonać m.in. wytaczanie czy roztaczanie. Odlane uprzednio, odkute bądź wywiercone otwory obrabiane są za pomocą specjalistycznych noży lub głowic nożowych. Zastosowanie tzw. wytaczaków w wytaczadłach daje możliwość precyzyjnej obróbki elementów zarówno w ruchu głównym obrotowym, jak i posuwowym. Taka obróbka mechaniczna realizowana jest m.in. przez firmę Artech Rybnik Sp. z o.o, która w ramach świadczonych usług jest też w stanie zająć się profesjonalną obróbką wiórową. W tym wypadku stosuje się narzędzia usuwające materiał w postaci wiórów. Niezbędne jest zastosowanie konkretnego kształtu oraz geometrii ostrza, co zapewni wysoką jakość przeprowadzonej obróbki. Do czynności tego typu zalicza się toczenie, wiercenie, frezowanie, struganie czy dłutowanie, które zastosować można również w przypadku elementów wielkogabarytowych. Specjaliści wykonują też wypalanie plazmowe CNC – czym konkretnie jest?

Wypalanie plazmowe CNC

Innowacyjne cięcie plazmowe jest obecnie wykorzystywane nawet jako część procesu produkcyjnego nowych konstrukcji wielkogabarytowych. Niezbędne jest jednak wykonanie wypalania w sposób profesjonalny, co zapewniają specjaliści – za pomocą specjalistycznego palnika plazmowego wycinany jest z arkusza blachy uprzednio naniesiony na nią detal. Konieczna jest jednak właściwa konfiguracja programu sterującego, do którego należy wprowadzić istotne dane. To innowacyjne rozwiązanie jest coraz częściej stosowane ze względu na wiele korzyści – główną jest duża gładkość ciętych powierzchni. Wypalanie plazmowe CNC jest też w pełni zautomatyzowane dzięki zastosowaniu programu sterującego, przez co charakteryzuje je precyzja oraz łatwa obsługa. Systemy maszynowe dbają o to, by detal cięty był precyzyjnie i zgodnie z założeniami projektowymi wprowadzonymi do komputera. Zastosowanie właściwych systemów wpływa też na wydłużenie czasu pracy elementów zużywalnych. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego typu obróbki zaproponują specjaliści z zakładów zajmujących się właśnie tego typu pracami.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz