Artykuł sponsorowany

O zastosowaniu suchej zabudowy przy remontach opowiada fachowiec Roman Malinowski

O zastosowaniu suchej zabudowy przy remontach opowiada fachowiec Roman Malinowski

Sposobów na piękny i solidny remont mieszkania, domu czy wnętrz biurowca jest wiele. Dostępne technologie gwarantują dzisiaj różnorodność aranżowania pomieszczeń, a także błyskawiczne wykańczanie. Świetnym tego przykładem jest sucha zabudowa, która polecana jest m.in. przy remontach starych domów, wielkopowierzchniowych obiektów, a także poddaszy. Prace remontowe z jej wykorzystaniem oferuje doświadczony fachowiec Roman Malinowski, którego firma usług wykończeniowych działa we Wrocławiu.

Czym jest sucha zabudowa?

Sucha zabudowa to technologia błyskawicznego remontowania wnętrz o różnych przeznaczeniu. Opiera się ona zaś o wykorzystanie specjalnie wyprodukowanych prefabrykowanych płyt kartonowo gipsowych lub cementowo włóknowych. Występują one w różnych rodzajach, jeśli chodzi o grubość, parametry techniczne, poziom izolacji akustycznej i termicznej czy typ wykończenia obrzeży. Na rynku dostępne są nawet płyty kartonowo gipsowe (K-G) hydrofobowe o zielonkawym zabarwieniu, a także panele elastyczne, dzięki którym można wykańczać ściany nawet po łuku. Czy to jednak cała konstrukcja suchej zabudowy?

Fachowiec Roman Malinowski wyjaśnia, że prócz płyt K-G ważne są także ruszty aluminiowe oraz systemy mocowania. Do elementów suchej zabudowy można zaliczyć również izolację termiczną, którą wykonać można z wełny mineralnej lub pianki PUR.

Możliwości konstrukcyjne suchej zabudowy

Sucha zabudowa została opracowania po to, by móc szybko i tanio remontować wnętrza przy zminimalizowaniu niemalże do zera prac mokrych. Dotyczą one tylko wykańczania płyt K-G farbami, tynkami czy innymi materiałami, od drewna począwszy, na kamieniu naturalnym kończąc. Jak podkreśla Roman Malinowski, możliwości projektowe i konstrukcyjne suchej zabudowy zdają się niemalże nieograniczone. Tworzyć można z nich elementy wnętrz we wszystkich stylach.

Jeśli chodzi zaś o konstrukcje, które tworzy się w systemach suchej zabudowy, należy wyróżnić:

  • sufity podwieszane,
  • ściany działowe,
  • obudowy skosów i ścianek kolanowych,
  • piony instalacyjne,
  • obudowy wanien, zestawów WC, schodów, sprzętów AGD/RTV,
  • suche podłogi jastrychowe.

Tak szerokie zastosowanie zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i handlowych oraz pracowniczych (biurowych) powoduje, że sucha zabudowa idealnie sprawdza się przy remontach pod klucz. Wykończanie od A do Z zapewnia właśnie firma usług remontowych Romana Malinowskiego. Oferuje ona przy tym atrakcyjne ceny i niezliczoną ilość kreatywnych pomysłów na modną aranżację.

Zalety zabudowy suchej

Zalet zabudowy suchej jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim warto docenić jej szerokie możliwości projektowe, uniwersalizm zastosowania, a także niską cenę. Na uwagę zasługuje również to, że sucha zabudowa jest niebywale lekka, a to ważne jest przy remontach m.in. poddaszy. Do zalet zalicza się także prostotę montażową oraz ograniczenie ilości prac mokrych.

Fachowiec Roman Malinowski do korzyści z zastosowania zabudowy suchej zalicza jej solidność. Płyty K-G są ognioodporne, odporne na korozję biologiczną, wodę, wilgoć, ataki insektów oraz na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto liczyć można na wysokie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Oczywiście tylko wtedy, kiedy zakupiony zostanie wysokiej klasy materiał, który zamontuje i wykończy taki doświadczony fachowiec jak Roman Malinowski. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz