Artykuł sponsorowany

O dezynfekcji metodą ozonowania opowiadają specjaliści firmy PG BIZNES

O dezynfekcji metodą ozonowania opowiadają specjaliści firmy PG BIZNES

Metod dezynfekcji i dezodoryzacji pomieszczeń jest wiele. Niektóre firmy z branży usług DDD stosują silne środki chemiczne. Inne stawiają na technologie ultradźwiękowe oraz na wymrażanie. Jeszcze inne dysponują nowoczesnymi generatorami ozonu, który jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy od działania chloru. W walce z bakteriami, domowymi pasożytami i insektami, wirusami oraz grzybami warto zatem zastosować technikę ozonowania. Na terenie Warmii i Mazur warto podjąć współpracę z firmą PG BIZNES, która działa 7 dni w tygodniu, świadcząc usługi nawet nocą.

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to technika dezynfekcji oraz dezodoryzacji, która opiera się o wykorzystanie wysokiego stężenia ozonu. To on jest czynnikiem biobójczym o bardzo silnych właściwościach utleniających. Co to oznacza? Specjaliści z firmy usług DDD PG BIZNES tłumaczą, że cecha ta pozwala cząsteczkom ozonu utleniać ścianki komórkowe mikroorganizmów: bakterii, wirusów i grzybów, co prowadzi do ich natychmiastowej naturalizacji.  Ponadto ozon jest niebywale lekkim gazem, który błyskawicznie dociera do nawet najmniejszych zakamarków różnych pomieszczeń zamkniętych.

Cały proces ozonowania przeprowadzany jest zaś z wykorzystaniem generatora ozonu o stężeniu 1 g gazu na 10 m3. Istotne jest dobre odizolowanie pomieszczenia i zabezpieczenie terenu pracy przed ludźmi oraz zwierzętami. Raz jeszcze podkreślić warto bowiem, że ozon jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy od działania chloru. Jest on też uznany przez Ministerstwo Zdrowia za naturalny i ekologiczny środek odkażania mikrobiologicznego wnętrz.

Zastosowanie metody ozonowania

Takie firmy jak PG BIZNES są w stanie oferować usługi ozonowania dla klientów indywidualnych, biznesowych i publicznych. Niektóre podmioty stale korzystają z usług DDD, a wzrost zainteresowania ozonem podyktowany jest też obecnym reżimem sanitarnym. Ozon nie tylko zabija bowiem grzyby, bakterie, pasożyty, insekty – w tym trudne w pozbyciu się pluskwy domowe – ale także radzi sobie świetnie z nieprzyjemnymi zapachami (również z wonią rozkładającego się ciała czy zawilgoconych ścian) oraz różnymi szczepami koronawirusów.

Firma PG BIZNES przeprowadza zatem ozonowanie w przedszkolach, szkołach, szpitalach, zakładach przemysłowych i magazynach, w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, w zakładach pogrzebowych, a także w hotelach, biurowcach, kościołach i restauracjach. Ozon świetnie sprawdza się też do błyskawicznej dezynfekcji samochodów, tramwajów, samolotów, łodzi i statków, a także innych środków lokomocji. Można go też wykorzysta w przestrzeniach gospodarczych rolników. Specjaliści firmy PG BIZNES polecają tę metodę również po zakończonych pracach deratyzacji. Szczury i inne gryzonie roznoszą bowiem niebezpieczne dla ludzi oraz zwierząt domowych drobnoustroje.

Zalety ozonowania pomieszczeń zamkniętych

Ozonowanie jest oferowane tylko przez najlepsze firmy z branży DDD. By móc świadczyć usługi dezynfekcji pomieszczeń ozonem, dana pracownia musi bowiem posiadać wysokiej klasy generatory ozonu, mierniki stężenia, a także maski z filtrami HEPA. Pracownicy muszą zakładać kombinezony ochronne, a do pracy z tym gazem powoływani są tylko certyfikowani fachowcy. Wszystkie te wymagania wypełnia zespół PG BIZNES, który oferuje atrakcyjne ceny swoich usług. To jednak niejedyna zaleta ozonowania. Na co jeszcze zwracają uwagę specjaliści z PG BIZNES?

Warto wiedzieć, że ozonowanie jest najszybszą i jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Użytkowanie pomieszczeń czy pojazdów potraktowanych ozonem jest przy tym możliwe po kilkudziesięciu minutowym wietrzeniu.  Zaletą ozonu jest też to, że dociera do każdej szczeliny, szybko rozprawiając się z różnymi zagrożeniami mikrobiologicznymi. Podkreślić również trzeba, że wyniki badań przeprowadzonych m.in. przez Institute of Virology w Chinach potwierdziły wysoką skuteczność ozonowania w niszczeniu nowego koronawirusa 2019-nCoV.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz