Materiał Partnera

O czym trzeba pamiętać budując dom?

O czym trzeba pamiętać budując dom?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe, które pochłania również inne zasoby, np. czas. Dlatego zanim rozpoczniesz budowę, warto zorientować się, o czym trzeba pamiętać i na co trzeba zwracać uwagę planując inwestycję budowlaną. Taka wiedza pomoże uniknąć wielu błędów i niepotrzebnego stresu, a także oszczędzić czas i domowy budżet.

Dokładnie sprecyzuj swoje oczekiwania

Rozmawiając z poszczególnymi specjalistami, zamawiając kosztorys, czy też zatrudniając ekipę budowlaną, pamiętaj o tym, aby dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień, a także ewentualnych dodatkowych nakładów finansowych.

Odpowiednia ekipa budowlana

Budowa domów wymaga odpowiedniej, wyspecjalizowanej ekipy budowlanej. Jest to jeden z najważniejszych aspektów inwestycji. Na rynku jest wiele firm budowlanych, jednak tych naprawdę dobrych i terminowych jest już znacznie mniej. Zanim zatrudnisz fachowców, zrób rozeznanie o danej firmie - poczytaj opinie, poproś o referencje wcześniejszych klientów, porozmawiaj z przedstawicielem firmy, zorientuj się, jaki typ prac wykonuje dana firma, jakie kwalifikacje mają jej pracownicy itp. Cena nie powinna być w tym przypadku jedynym kryterium wyboru.

Umowa na piśmie

Planując jakiekolwiek prace budowlane, a już tym bardziej budowę domu, pamiętaj o sporządzeniu umowy na piśmie. Taki dokument powinien zawierać wszelkie ważne informacje dotyczące budowy, np.: termin rozpoczęcia i zakończenia prac, zakres robót budowlanych, ceny, ustalenia dotyczące opłat za zwłokę itp. Pisemna umowa zabezpiecza interesy obu stron i jest podstawą do ewentualnej reklamacji.

Kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego

Wznoszenie domów i obecność ekipy budowlanej wymaga pieczy kierownika budowy. Jednak może się zdarzyć, że taka osoba sprawuje kontrolę nad kilkoma innymi inwestycjami i jej czas może być ograniczony. Dlatego warto zadbać o obecność jeszcze jednej osoby - inspektora nadzoru inwestorskiego, który dopilnuje prac budowlanych i twoich finansów.

Dobre materiały budowlane

Dom buduje się na wiele długich lat. Jeśli chcemy, aby w dobrym stanie zachował się jak najdłużej, warto postawić na dobre, solidne materiały budowlane. Niestety, wiąże się to zwykle z wyższymi cenami, jednak jest to cena, którą warto zapłacić. Materiały dobrej jakości zapewniają nie tylko dłuższą trwałość, ale również komfort mieszkania.

Budowa domów na terenie lubelskiego

Poszukujesz rzetelnej firmy budowlanej? Sprawdź ofertę firmę Budowa domów Krzysztof Matuła, w której znajdują się m.in.: budowa domów wg projektów, czy też prace murarskie. Firma dysponuje wykwalifikowaną kadrą i odpowiednim sprzętem, a zadowolenie klienta traktuje priorytetowo.
Opracowanie:
Adamów 10
tel. 726 247 445
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz