Artykuł sponsorowany

O czym pamiętać wybierając rośliny do swojego ogrodu?

O czym pamiętać wybierając rośliny do swojego ogrodu?

Zanim udamy się do sklepu ogrodniczego po zakupy do swojego nowo zakładanego lub istniejącego ogrodu musimy dokładnie przemyśleć jego koncepcję. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć ile czasu możemy przeznaczyć na jego pielęgnację. Aby rośliny dobrze rosły i ładnie prezentowały się w ogrodzie trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad. Zobaczmy o czym w pierwszej kolejności należy pamiętać przy zakupie roślin.

Wybór roślin na początek

Początkujący ogrodnicy powinni rozpocząć tworzenie swojego, wymarzonego ogrodu od roślin stosunkowo łatwych w uprawie. Takich, które nie wymagają wykopywania, przesadzania, przycinania oraz zaawansowanego nawożenia. Na pierwsze rośliny do ogrodu, warto wybrać także gatunki, które są odporne na mróz.

Utrzymanie trawnika w estetycznym stanie jest bardzo wymagające, w szczególności podczas zimniejszych pór roku. Jeżeli nie zamierzamy poświęcać dużo czasu na jego pielęgnację, zamiast niego możemy zdecydować się na nasadzenia z rośliny sezonowych, czyli jednorocznych. W przypadku dużych i pustych działek warto także posadzić drzewa i krzewy – rosną szybko i w krótkim czasie stworzą ciekawą aranżację ogrodową.

Rośliny i akcesoria do ogrodu

Wybór odpowiednich  roślin do ogrodu jest bardzo ważny, jednak jeszcze ważniejsze jest miejsce, w którym je zakupimy. Sklep musi gwarantować jakość oraz zdrowotność roślin. Tylko wtedy mamy pewność, że inwestycja w ogród się opłaci. Najwyższą jakość oferuje Centrum Ogrodnicze Ogród Marzeń.

Wskazówki przy wyborze roślin do ogrodu

Szukając roślin do swojego ogrodu, trzeba dokładnie zapoznać się z ich wymaganiami. Niektóre typy roślin uwielbiają słońce, z kolei inne preferują cień. Różnią się często wymaganiami glebowymi – niektóre lepiej rosną w glebie wilgotnej i próchniczej, podczas gdy dla innych stworzona jest gleba sucha i piaszczysta. Najlepszy rozwiązaniem jest umieszczenie obok siebie roślin o podobnych preferencjach. Trzeba jednak uważać, aby większe i szybciej rosnące okazy nie zdominowały mniejszych, o powolnym wzroście.

Kolejnym,  bardzo istotnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas doboru roślin to ich barwa. Ogród wygląda najlepiej, gdy rośliny pasują do siebie kolorystycznie. Należy zwrócić uwagę czy określony gatunek będzie zdobić ogród przez cały rok. Warto wybierać te, które charakteryzują się ładnym pokrojem, atrakcyjnym wyglądem przez cały sezon oraz stosunkowo małymi wymaganiami co do pielęgnacji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz