Materiał Partnera

O czym pamiętać przy wyposażeniu sklepu spożywczego?

O czym pamiętać przy wyposażeniu sklepu spożywczego?

Wszyscy wiemy, że przechowywanie żywności wymaga stosowania mebli i urządzeń zapobiegających ich szybkiemu psuciu. W każdym domu czy mieszkaniu znajduje się przecież kuchnia z lodówką, zamrażarką, a nawet oddzielnymi strefami i pojemnikami do przechowywania pieczywa, owoców i warzyw. Podobnego wyposażenia nie może zabraknąć również w sklepie spożywczym.

Meble i urządzenia do przechowywania towarów w sklepie spożywczym muszą zapewniać odpowiednie warunki wszystkim produktom w asortymencie. A zatem wybór wyposażenia zawsze musi być dyktowany ofertą sklepumówi specjalista z firmy IGLOOTECHNIKA. Dodatkowo, meble sklepowe powinny zapewniać dobrą ekspozycję towarów, a w przypadku punktów samoobsługowych, łatwy dostęp do nich klientom.

Meble sklepowe z drewna i metalu

Wybierając meble do sklepu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich gabaryty i estetykę. Niezwykle ważny jest także materiał, z którego są one wykonane. Meble z drewna, płyty laminowanej, metalu, wykańczane płytami pleksi pozwalają na uzyskanie eleganckiego efektu, a jednocześnie zapewniają pełne bezpieczeństwo, ponieważ nie wchodzą w reakcje z żywnością. Wszystkie te materiały są łatwe do utrzymania w czystości, co również ma olbrzymie znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania sklepu.

Wygodne i higieniczne meble sklepowe

Jak wspomnieliśmy wyżej, regały sklepowe muszą być wykonane w taki sposób, by sięganie po znajdujące się na nich produkty nie stwarzało żadnego problemu. Szczególną uwagę warto zwrócić na regały piekarnicze. Jeżeli znajdują się one za ladą i dostęp do nich ma tylko personel, wystarczą regały otwarte. Jeśli jednak regały ustawione są w przestrzeni sklepu samoobsługowego, warto sięgnąć po te wyposażone w szyby pleksi. Przeszklenie zapewni produktom ochronę przed kurzem i wilgocią.

Przechowywanie produktów wrażliwych

Mięso, ryby, nabiał, wyroby cukiernicze, a nawet owoce i warzywa wymagają specjalnego podejścia do przechowywania i ekspozycji. Dlatego jeśli wymienione produkty znajdują się w twojej ofercie asortymentowej, konieczny będzie zakup regałów i lad chłodniczych czy witryn cukierniczych. Warzywa i owoce możesz eksponować na specjalnych wyspach, które dostępne są w wersji neutralnej (do krótkiego przechowywania) lub w regałach chłodniczych.

Kompletując wyposażenie sklepu spożywczego, należy pamiętać nie tylko o zakupie wszystkich niezbędnych urządzeń w odpowiednich rozmiarach, ale także ich prawidłowym rozmieszczeniu. Ogólna zasada mówi, że wszystkie produkty powinny znajdować się w zasięgu wzroku klienta. Dzięki temu nie będzie on musiał szukać interesujących go towarów i częściej sięgnie po produkt, którego zakupu właściwie nie planował.

Meble sklepowe muszą być bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także odporne na częste czyszczenie, które jest przecież koniecznością. Dlatego wybieraj wyłącznie wyposażenie wykonane z najlepszej jakości materiałów i pochodzące od sprawdzonych producentów.

Wygląd wyposażenia sklepu również jest nie bez znaczenia. Ważne jest, by cała przestrzeń komponowała się spójnie. Jeśli to możliwe, dobrym rozwiązaniem jest wybór całego kompletu z jednej linii od tego samego producenta.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz