Artykuł sponsorowany

O czym należy pamiętać, zlecając montaż instalacji LPG w samochodzie?

O czym należy pamiętać, zlecając montaż instalacji LPG w samochodzie?

Nie ulega wątpliwości, że eksploatowanie samochodu to drogi interes. Wielu z nas kwestionuje przez to potrzebę posiadania własnego auta, szczególnie w dobrze skomunikowanych miastach. Niestety, większość obywateli Polski mieszka na terenach, które nie są objęte rozbudowaną siatką połączeń i jedyną możliwością poruszania się jest zakup własnego samochodu. Naturalnym jest wówczas poszukiwanie możliwości na obniżenie kosztów jego posiadania – na przykład poprzez wyposażenie pojazdu w instalację LPG.

Co zrobić, by w pełni wykorzystać instalację LPG w aucie?

Powszechnie uważa się, że zmiana wykorzystywanego w samochodzie paliwa na gaz ziemny to opłacalna inwestycja. Mimo wszystko musimy jednak wiedzieć, że drożejące ceny paliw nie omijają także LPG. Oczywiście nadal stosunek ceny benzyny do ceny gazu ziemnego wynosi około pięć do trzech, więc każdy wydatek na instalację LPG wkrótce się zwróci. Musimy jednak wiedzieć, że samo wyposażenie pojazdu w odpowiedni układ to nie wszystko – ważne jest także jego umiejętne konserwowanie oraz, w miarę możliwości, także naprawa.

Pierwszym istotnym etapem będzie znalezienie renomowanego, doświadczonego w tematyce instalacji LPG warsztatu samochodowego. Usługę montażu tego typu układów oferuje między innymi warsztat TKT Auto Gaz. Korzystając z pomocy profesjonalistów możemy mieć pewność, że instalacja gazowa w naszym samochodzie nie ulegnie łatwemu uszkodzeniu, a my bez przeszkód będziemy mogli cieszyć się oszczędnościami na paliwie. Pozwoli to na pełne wykorzystanie przewagi, jaką daje nam instalacja LPG w naszym samochodzie bez konieczności poświęcania zaoszczędzonych pieniędzy na naprawy.

Od czego zależy początkowy koszt instalacji LPG?

Zamierzając wyposażyć nasze auto w instalację LPG musimy wiedzieć, że jej koszt zależny jest przede wszystkim od tego, jaka jest liczba cylindrów, w które pojazd został wyposażony. Większe moce silnika wymuszają zastosowanie dużo droższych elementów instalacji LPG, co w wyraźny sposób przekłada się na końcowy koszt inwestycji. Nie warto na tym polu oszczędzać – jeśli zastosujemy zbyt tanie komponenty o niewystarczających parametrach, ich kompatybilność z naszym silnikiem może stać na niskim poziomie, skutkując zwiększeniem prawdopodobieństwa awarii.

Dla przykładu, jednostka wyposażona w pięć cylindrów o pojemności 2,4 litra o mocy 175 koni mechanicznych zdecydowanie będzie wymagała instalacji LPG opartej o lepsze komponenty, a więc odpowiednio droższej – jej koszt będzie oscylował w okolicy dwóch‐trzech tysięcy złotych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz