Materiał Partnera

O czym należy pamiętać przy remoncie mieszkania?

O czym należy pamiętać przy remoncie mieszkania?

Plan remontu mieszkania

Każdy remont należy poprzedzić sporządzeniem odpowiedniego planu, w którym znajdzie się spis potrzebnych materiałów oraz harmonogram wykonywania prac. Generalny remont mieszkania wymaga również odpowiedniego pozwolenia lub zgody od spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej. Prawidłowe zaplanowanie prac remontowych pozwoli rozsądnie wykorzystać budżet przeznaczony na remont oraz uniknąć opóźnień. Prace remontowe powinny być wykonywane od tych mających największy wpływ na mieszkanie, czyli wszelkich prac konstrukcyjnych i instalacyjnych, a na sam koniec pozostawić należy montaż różnego rodzaju urządzeń czy mebli. Kolejność prac ma znaczący wpływ na sprawny przebieg remontu i w dużym stopniu pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Prace wykonywane przy remoncie mieszkania

Posiadając już odpowiednie zgody i pozwolenia na remont oraz przygotowany plan, można przystąpić do działania. Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących usługi remontowe, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa zajmują się przeprowadzeniem wszystkich prac remontowych. Generalny remont mieszkania wymaga odpowiednich umiejętności i dobrej organizacji pracy, dlatego warto skorzystać z usług firm takich jak np. Blan-Bud, które specjalizują się w przeprowadzaniu remontów generalnych.

Remont mieszkania należy rozpocząć od przeprowadzenia prac związanych z gruntowaniem ścian, kuciem oraz innymi czynnościami wpływającymi na elementy konstrukcyjne mieszkania. Po wykonaniu prac konstrukcyjnych można rozpocząć podłączanie lub przerabianie instalacji (gazowej, elektrycznej czy grzewczej). Zakończenie prac konstrukcyjnych i instalacyjnych jest momentem, w którym należy zająć się wyrównaniem sufitu, naprawą okien czy renowacją posadzki. Ostatnimi pracami, które wykonamy podczas remontu generalnego, jest wykończenie wnętrz oraz montaż mebli czy gniazdek elektrycznych. Przy wykańczaniu mieszkania, należy pamiętać, żeby w pierwszej kolejności zająć się sufitem, następnie ścianami, a dopiero na samym końcu podłogą.

Remont łazienki

Pomieszczeniem wymagającym szczególnego podejścia jest łazienka. Remontując łazienkę, należy pamiętać, że jest to miejsce szczególnie narażone na negatywny wpływ wilgoci, dlatego trzeba skorzystać tu z innych rozwiązań niż w reszcie mieszkania. Materiałami najlepiej sprawdzającymi się w łazience jest terakota oraz glazura. Płytki wykonane z terakoty doskonale nadają się na podłogę, natomiast w przypadku płytek na ścianę lepiej zdecydować się na glazurę. Montaż płytek jest czynnością, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, gdyż nieprawidłowe układanie glazury czy terakoty może spowodować powstawanie nierówności, a nawet odpadanie płytek.  Prawidłowo zamontowane płytki, z profesjonalnie wykonanym fugowaniem wytrzymają na swoim miejscu wiele lat. Osoby ceniące wystrój łazienki, mogą skorzystać z flizowania, czyli artystycznego układania płytek.

Planując czy zlecając remont, należy pamiętać, że to my musimy czuć się komfortowo w swoim mieszkaniu. Remont generalny przeprowadza się raz na wiele lat, dlatego decyzje podjęte w czasie remontu będą widoczne przez wiele lat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz