Materiał Partnera

Nowoczesny zakład mechaniki pojazdów – serwis mechaniki i elektryki

Nowoczesny zakład mechaniki pojazdów – serwis mechaniki i elektryki

Rynek samochodowy z roku na rok się powiększa. Maleje jednak liczba warsztatów samochodowych, których jest obecnie na terenie Polski blisko siedemnaście tysięcy. Dzieje się tak w związku z coraz większymi wymaganiami klientów, a także zaawansowaniem technologicznym. Dzisiejsza mechanika pojazdów w dużej mierze zajmuje się elektroniką, która wymaga zatrudnienia odpowiednich specjalistów, a także zakupu nowoczesnego wyposażenia zakładowego.

Serwis wielomarkowy i naprawy elektroniki

Poszukując odpowiedniego warsztatu samochodowego, należy skupić się na takich elementach jak zakres oferowanych usług, a także obsługa pojazdów  wszystkich. To właśnie zakład motoryzacyjny Auto-Center buduje swoją przewagę konkurencyjną dzięki bogatej ofercie. Tego typu podmioty oferują okresowe przeglądy pogwarancyjne, dokonują komputerowej diagnostyki silnika, zajmują się naprawą układów: hamulcowego, wydechowego, napędowego, dolotowego czy chłodzenia. Nie każdy warsztat jest w stanie zaoferować również naprawę klimatyzacji, a także jej regenerację. Rynek usługowy mechaniki pojazdów w Polsce jest bardzo wymagający. Dominują na nim warsztaty wyposażone w nowoczesne linie serwisowe, które przystosowane są do wszystkich typów usterek i każdego modelu samochodu. Firma Auto-Center dzięki czterem innowacyjnym stanowiskom naprawczym jest w stanie obsługiwać kilku klientów równocześnie. Są to zarówno klienci indywidualni, jak i właściciele flot pojazdów – firmy taksówkarskie, firmy przewozu osób, czy dostawcy towarów.

Serwis elektroniki i wykorzystanie nowoczesnych urządzeń diagnostycznych

Na szeroki wachlarz usług najlepszych warsztatów samochodowych, do których z pewnością można zaliczyć zakład Auto-Center, składa się wiele prac mechanicznych, jak i elektronicznych. To właśnie ten drugi typ przysparza słabiej rozwijającym się podmiotom wielu problemów, powodując zmniejszenie ich atrakcyjności rynkowej. Kierowcy wybierają warsztaty, które są w stanie zagwarantować odpowiedni serwis elektroniki. Jednym z działań jest wspomniana wcześniej diagnostyka komputerowa silnika. W warsztacie mechanik-elektronik podłącza poprzez gniazdo OBD specjalistyczne urządzenie diagnostyczne. Każdy silnik dzięki sterownikom zapisuje różnego rodzaju błędy, które są wyświetlane na urządzeniu w postaci kodów. Dzięki temu, bardzo łatwo można wykryć zarówno poważne uszkodzenia, jak i drobne usterki. Udając się do zakładu mechaniki i elektroniki pojazdów Auto-Center, możesz być pewien, że zostanie przeprowadzona w Twoim pojeździe diagnostyka komputerowa silnika. To ona pozwoli określić czy w aucie nie występują usterki związane ze zwiększoną emisją spalin (np. wypadające zapłony, ograniczona sprawność konwersji reaktora katalitycznego), czy zmniejszonym poziomem bezpieczeństwa (np. usterki w obwodzie poduszki kierowcy, obwodzie poduszki pasażera, obwodzie części wspólnej poduszki kierowcy i pasażera). Diagnostyka silnika pozwala wykryć również nieuczciwość sprzedawców samochodów. Mechanicy z Auto-Center bez problemu rozpoznają oszustwa takie jak cofanie licznika, czy podpinanie kontrolek niedziałającego ABS pod lampkę ciśnienia oleju.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz