Artykuł sponsorowany

Nowoczesny trening dla maksymalnych efektów – co to takiego EMS?

Nowoczesny trening dla maksymalnych efektów – co to takiego EMS?

Trening EMS to skrót, który oznacza trening polegający na elektrostymulacji mięśni. Rozwój nowoczesnych technologii znajduje miejsce także w treningach i rynku fitness, oferując wygodne i przynoszące rezultaty rozwiązania. EMS to trening, z którego korzystają zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy, którzy chcą poprawić efektywność swoich treningów. Dowiedz się, czy trening EMS jest dla ciebie!

Na czym polega działanie treningu EMS?

Wydaje się, że cały sekret treningu EMS kryje się w elektrycznej stymulacji mięśni, które pobudzone są do pracy dzięki wykorzystaniu prądu o niskim napięciu. W rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowane. Przede wszystkim, zanim rozpoczniesz taki trening, musisz skonsultować się z trenerem osobistym, który zajmuje się układaniem planów treningowych obejmujących treningi EMS. Konieczne jest wyeliminowanie przeciwwskazań zdrowotnych przed rozpoczęciem elektrostymulacji mięśni. W czasie treningu, zewnętrzne impulsy elektryczne decydują o tym, jaką pracę wykonują twoje mięśnie. Jest to działanie na tej samej zasadzie, na jakiej twój mózg prowokuje mięśnie do skurczów i rozkurczów, tylko, że tutaj źródło impulsu znajduje się w elektrodach przyczepionych do kombinezonu noszonego przez osobę ćwiczącą. To trener decyduje o intensywności i trudności ćwiczeń, układając indywidualny plan treningowy.

Jak trenować z urządzeniami EMS aby trening był bezpieczny?

Urządzenia do treningu EMS można kupić samemu, jednak należy zaznaczyć, że korzystanie z nich pod okiem doświadczonego osobistego trenera gwarantuje bezpieczeństwo i maksymalną efektywność treningów. Dodatkową korzyścią są inne oferowane przez Trenera Personalnego Jakuba Rożnowicza usługi, wśród których można wymienić:

  • porady z zakresu dietetyki
  • zajęcia ogólnorozwojowe,
  • pakiety treningowe;
  • treningi dla początkujących,
  • treningi dla zaawansowanych.

Podczas treningu indywidualnego z urządzeniem EMS, osoba ćwicząca wykonuje takie same ćwiczenia, jak podczas zwykłego treningu personalnego, czyli przysiady, pompki, brzuszki, wykroki, wyskoki i inne. Przy pomocy regulacji natężenia impulsów elektrycznych, odpowiednie partie mięśniowe są dodatkowo angażowane do wysiłku. Eliminuje to potrzebę korzystania z zewnętrznego obciążenia, zaś stopień trudności uzależniony jest od ustawień kombinezonu. Elektrody dodatkowo dają możliwość wykonania masażu po zakończonym treningu, co uspokaja organizm i relaksuje mięśnie.

Zanim rozpoczniesz trening EMS, upewnij się, że nie występują u ciebie przeciwwskazania. Należą do nich problemy z układem krążenia, z wadami serca, a absolutnym przeciwwskazaniem jest wszczepiony rozrusznik serca. Także choroby układu oddechowego i neurologiczne, wysokie nadciśnienie, ciąża i zmiany nowotworowe, oraz metalowe implanty stanowią czynniki wykluczające możliwość stosowania treningu EMS. Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz