Materiał Partnera

Nowoczesny skup złomu stalowego i metali kolorowych – Remet HT

Nowoczesny skup złomu stalowego i metali kolorowych – Remet HT

Dyrektywy Unii Europejskiej restrykcyjnie wyznaczają dolną granicę wykorzystywania w danym kraju surowców wtórnych. Dzisiaj bowiem opłacalność recyklingu złomu stalowego, czy metali kolorowych jest olbrzymia. Przykładem jest miedź wtórna, która dzisiaj w 40% zaspokaja zapotrzebowania całego rynku europejskiego. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiednich firm recyklingowych. Ich pierwszym ogniwem są zaś takie przedsiębiorstwa skupu surowców wtórnych, jak Remet HT!

Ważna rola na rynku lokalnym oraz krajowym

Warto wiedzieć, że to dzięki skupom złomu stalowego i matali kolorowych, wdrażane są odpowiednie procesy recyklingowe. Takie firmy jak Remet HT w profesjonalny sposób skupują surowce wtórne od klientów biznesowych oraz indywidualnych, a następnie selekcjonują materiały i przekazują je do specjalistycznych ośrodków przetwórczych. Każdy podmiot, który zaliczany jest do łańcucha recyklingowego aktywnie uczestniczy zatem w rozwoju gospodarki – przemysłu, który dzisiaj w dużej mierze wykorzystuje surowce wtórne – a także w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Szczególnie wyróżnić należy nowoczesne firmy o profilu skupów złomu, które stawiają na innowacyjność. Tak jest w przypadku szczecińskiego przedsiębiorstwa Remet HT, które prężnie się rozwija, budując bardzo szeroką sieć kontaktów biznesowych.

Skup stali, metali kolorowych, makulatury oraz tworzyw sztucznych

Firma Remet HT jest bardzo szeroko wyspecjalizowana, a jej pracownicy posiadają olbrzymią wiedzę materiałoznawczą. To między innymi dzięki nim przedsiębiorstwo jest jednym z najważniejszych podmiotów zajmujących się skupem złomu stalowego, metali kolorowych, makulatury oraz tworzyw sztucznych w całym regionie. Firma ta przyjmuje między innymi miedź, aluminium, mosiądz, brąz, ołów, cynk, cynę, stal nierdzewną, folie, kartony i sterty papierów, które w po odpowiedniej selekcji zostaną przekazane ośrodkom recyklingowym, które przywrócą je na rynek obrotu. Ważne przy tym jest to, iż proces przetwórstwa surowców wtórnych, jest nawet o 70% tańszy, niż ten związany z wydobyciem i obróbką materiałów pierwotnych.

Punkt przyjęć odpadów specjalnych

Szczeciński skup surowców wtórnych obsługuje zarówno klientów biznesowych, publicznych, jak i indywidualnych. Ci ostatni najczęściej zgłaszają się do firmy Remet HT w celu pozbycia się zepsutych i starych sprzętów AGD/RTV, czy też kabli oraz akumulatorów ołowiowych/niklowo-kadmowych. Przedsiębiorcy przekazują zaś, jako odpady specjalne różnego rodzaju elementy maszyn przemysłowych, czy też materiały poprodukcyjne. Warto przy tym wiedzieć, że wymaga to od skupów złomu, posiadania odpowiednich składowisk, które nie będą zagrażały środowisku naturalnemu. O to dba firma Remet HR, której polityka w dużej mierze opiera się o działania proekologiczne.

Opracowanie:
Szczecin, Uczniowska 2a
tel. 600 251 656
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz