Materiał Partnera

Nowoczesny salon: dlaczego warto go urządzić, korzystając z pomocy architekta wnętrz?

Nowoczesny salon: dlaczego warto go urządzić, korzystając z pomocy architekta wnętrz?

Przestronny salon w dużym domu czy pokój dzienny w M-3 – bez względu na wielkość –powinien zostać zaaranżowany tak, by stał się idealną strefą wypoczynku dla całej rodziny. Jego urządzenie wcale nie jest tak łatwe. Aby stworzyć harmonijne i komfortowe wnętrze, potrzeba wyobraźni przestrzennej i bogatej wiedzy eksperckiej. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Architekt wnętrz potrzebny bardziej niż myślisz

Na pierwszy rzut oka laikowi wydawać się może, że architektura wnętrz nie jest niczym trudnym. Co skomplikowanego może być w urządzeniu salonu? Tyle teoria. Jednak w praktyce większość z nas, gdy staje przed wyzwaniem zaaranżowania tej przestrzeni w swoim mieszkaniu lub domu, musi zmierzyć się z wieloma problemami.

  • Jak wybrać komfortową i przestronną sofę, która jednocześnie nie obciąży zbyt mocno wnętrza?
  •  W jaki sposób wykończyć ściany i podłogi, aby osiągnąć równowagę między funkcjonalnością, wrażeniem ciepła a dobrą ceną?
  • W jaki sposób utworzyć kilka scenerii świetlnych – tak, by stworzyć w salonie przestrzeń do wypoczynku, ale i przyjmowania gości?
  • I jak połączyć ze sobą wszystkie elementy – od wykończenia ścian i podłóg, przez drzwi i meble, aż po oświetlenie i dekoracje, by stworzyć spójne, cieszące oko wnętrze, w którym chce się mieszkać?

Aby sprostać temu zadaniu, trzeba połączyć znajomość najnowszych trendów w architekturze wnętrz z wiedzą techniczną oraz umiejętnością planowania. Właśnie dlatego przydać się może architekt wnętrz.

Od planu do realizacji

Biuro projektowe, takie jak np. Strefa D jest w stanie zaprojektować kompleksowo. Co to oznacza?

  • Projektant wnętrz spotka się z klientem w jego domu, by porozmawiać o jego wizji wnętrza oraz aby dokonać wszystkich niezbędnych pomiarów i inwentaryzacji wnętrza. To dane kluczowe do przygotowania spójnego projektu.
  • Biuro w oparciu o zgromadzone dane opracuje wstępny projekt wnętrza, a projektant przedstawi tę koncepcję klientowi – najczęściej wraz z wizualizacją 3D, która da mu dokładny obraz tego, co zostanie wykonane.
  • Architekt wnętrz – w zależności od oczekiwań klienta – może przejąć na siebie dalsze zadania aranżacyjne: zakupy, nadzór nad wykonywanymi pracami remontowo-budowlanymi, aż po urządzenie przestrzeni z dokładnością do najmniejszego detalu.

Wykreowana w efekcie pracy eksperta przestrzeń stanie się przestronna i estetyczna, a zarazem zapewni warunki do wypoczynku zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Ile kosztują takie usługi? Wszystko zależy m.in. od stopnia skomplikowania projektu czy zakresu prowadzonych prac. Architekt wnętrz jednak zazwyczaj wylicza swoje wynagrodzenie, przeliczając stawkę przez liczbę metrów kwadratowych powierzchni, której zaprojektowanie jest mu zlecone. Wybierając specjalistę, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na stawkę, ale i na doświadczenie biura projektowego oraz jego poprzednie realizacje. Dzięki temu zyskuje się pewność, że zaproponowana estetyka będzie się wpisywać w nasz gust.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz