Materiał Partnera

Nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny

Nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny

Starzejące się społeczeństwo, a także nieprawidłowe nawyki dzieci powodują, że dzisiaj występuje olbrzymie zapotrzebowanie na leczenie rehabilitacyjne. Oferuje je większość przychodni w małych i dużych miastach, co nie znaczy, że leczenie jest w pełni skuteczne. Ulgę w bólu, czy też prawidłowy rozwój układu kostnego i mięśniowego zapewniają tylko wyspecjalizowane ośrodki rehabilitacyjne. Jednym z nich jest placówka Revita NZOZ.

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci jest bardzo ważna. To ona wpływa bowiem na prawidłowy rozwój organizmu, co w przyszłości może skutkować wyeliminowaniem wielu nieprzyjemnych schorzeń. Warto przy tym wiedzieć, że rehabilitacja dzieci polega na ich leczeniu zarówno fizycznym, jak i psychicznym. To dlatego najlepsze ośrodki rehabilitacyjne takie jak Revita NZOZ zatrudniają specjalistów chirurgii dziecięcej, pediatrii, dermatologii, rehabilitacji dziecięcej, a nawet właśnie psychologii. Kompleksowa diagnostyka i leczenie nie są jednymi zaletami ośrodka Revita. Słynie on z wykorzystania innowacyjnych metod rehabilitacyjnych takich jak: metoda Vojty, metoda NDT-Bobath, metoda PNF, metoda integracji sensorycznej SI, trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp, taping rehabilitacyjny, czy też podkolanowe gipsowe opatrunki hamujące. Leczenie w NZOZ Revita to zatem szereg masaży, specjalistycznych zabiegów (laseroterapia, magnetoterapia, elektrolecznictwo, ciepłolecznictwo, światłolecznictwo, krioterapia), a także ćwiczeń – oddechowych, czy relaksacyjnych. Warto wiedzieć, że do tego ośrodka rehabilitacyjnego zgłaszane są dzieci w różnym wieku, nie tylko w przypadku wad postawy, czy niepełnosprawności (np. nauka chodzenia i pionizacji), ale także po operacjach.


Rehabilitacja dorosłych

Ośrodek NZOZ Revita wspiera również osoby dorosłe objęte profilaktyką geriatryczną. Wiele metod stosowanych wśród dzieci doskonale sprawdza się w przypadku osób dorosłych. Ci jednak oprócz fizykoterapii wykorzystują w leczeniu również terapię MC Kenzie (leczenie zaburzeń posturalnych, strukturalnych i funkcjonalnych), czy też terapię manualną, opierającą się na dokładnych ruchach stawowych, kostnych i tkankowych. Nowoczesne wyposażenie ośrodka rehabilitacyjnego Revita pozwala także na korzystanie z wielu urządzeń takich jak bieżnie, poręcze, wyciągi szyjne i lędźwiowe, rowerki, czy wibromasaże. Warto wiedzieć, że w związku z postępującym procesem starzenia się polskiego społeczeństwa, tego typu placówki będą odgrywały – i już odgrywają – istotną rolę w medycynie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz