Materiał Partnera

Nowoczesny komputer to świetny partner w pracy

Nowoczesny komputer to świetny partner w pracy

Można powiedzieć, że technologia w dzisiejszych czasach rozwija się z prędkością światła. To, co kupujemy w obecnej chwili, już za dwa lata okaże się przestarzałe. Dzięki technice jednak otrzymujemy coraz wygodniejsze i bardziej funkcjonalne modele, które dają nam wielką wolność.

Podążanie za postępem

Gdy wchodziły do sklepu, w którym prezentowane są najróżniejsze modele komputerów, uderza nas szeroka oferta. Tu jednak nie tylko liczy się wygląd – ważne, co komputer ma w środku. Jaki powinien być?

  • Nowoczesny sprzęt wyposażony jest w wydajny procesor

Procesor musi być wydajny i wykonany w nowej technologii, liczy się tu również energooszczędność. Najnowsza generacja w laptopach to aktualnie szósta generacja procesorów: Core i5, energooszczędne Core M oraz Intel – Core i7.

  • Dysk SSD jest szybki

Taki dysk zapewnia szybką i zdecydowanie przyjemną pracę, płynnie działają aplikacje. Komputer działa cicho, dysk SSD nie nagrzewa się mocno, tak jak dyski HDD, poza tym jest bardziej odporny mechanicznie na wstrząsy.

  • Posiada dużo pamięci RAM

Wydajny laptop ma dziś co najmniej 8 GB pamięci operacyjnej, choć można kupić sprzęt z jeszcze większą ilością GB.

  • Bateria wytrzymuje co najmniej 5 godzin bez ładowania

Dzięki wyposażeniu w energooszczędne podzespoły czyli ekran, procesor, kartę graficzną, dysk oraz baterię o dużej pojemności, laptop powinien pracować bez przerwy 5 godzin, a bez ładowania, w trybie oszczędnym nawet 7 godzin.

  • Dysponuje ekranem o wysokiej rozdzielczości z matową matrycą

Laptop dobrej jakości powinien być wyposażony w ekran o rozdzielczości przynajmniej Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, są także modele o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. To daje nam znakomity obraz, na którym można doskonale zaobserwować wszelkie szczegóły – znakomicie sprawdzi się podczas oglądania filmów i odtwarzania gier. Ważna jest także matryca, idealna będzie matowa, ponieważ nie odbija światła. To przyda się na zewnątrz, wtedy można pracować nawet w warunkach dużego nasłonecznienia. Ciekawym rozwiązaniem jest także ekran dotykowy, tak skonstruowany, że można nim obracać na zawiasach w zakresie 360 stopni.

  • Ma smukłą i wytrzymałą obudowę

Obudowa ma być zrobiona z dobrej jakości, wytrzymałych materiałów. Najnowsze laptopy schodzą nawet poniżej 15 mm grubości, obudowa wykonana jest z aluminium, a zawiasy ze stali. Laptopy te wyróżniają się pięknym wizualnie designem.

Jeśli masz problem z komputerem, nie wiesz, jak go złożyć, musisz wgrać oprogramowanie – nie czekaj i zadzwoń do specjalisty. Omega. Serwis komputerowy oferuje profesjonalne naprawy oraz kompleksowe usługi informatyczne. Nie trać czasu, gdy nie wiesz, jak skonfigurować sprzęt, firma  Omega zrobi to szybko i profesjonalnie!  

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz