Materiał Partnera

Nowoczesny biurowiec – na czym opiera się projekt?

Nowoczesny biurowiec – na czym opiera się projekt?

Nowoczesne biurowce na stałe wpisały się w krajobraz największych miast na całym świecie. Niewątpliwie są symbolem rozwoju architektonicznego oraz kojarzone są z prężnie działającymi centrami biznesowymi. Zazwyczaj swoją siedzibę mają tam duże korporacje zatrudniające wielu specjalistów, świadczące swoje usługi w całym kraju oraz wykraczając poza jego granice. Projekt takiego budynku powinien opierać się na wielu wytycznych. Jakie są zasady projektowania nowoczesnych biurowców?

Estetyka

Jedną z fundamentalnych zasad podczas projektowania biurowca jest jego wygląd, który może okazać się czynnikiem znacznie zwiększającym zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Gdyż oprócz lokalizacji liczą się dla nich także walory estetyczne. Projekt takiego budynku powinien wpisywać się w obecnie obowiązujące trendy architektoniczne, które w większości zakładają wykorzystanie przeszklonych fasad. Kojarzą się one wówczas z elegancją, profesjonalizmem, którymi chcą się odznaczać firmy prosperujące do miana potęg biznesowych. Takie rozwiązania zapewniają idealnie doświetlone miejsce pracy, co może mieć wpływ na jej efektywność. Budowa biurowca powinna uwzględniać także otoczenie i wpasować się w nie. Dlatego w wielu przypadkach konieczne jest zastosowanie połączenia nowoczesności z klasycznym stylem, by nowo powstające obiekty harmonicznie współgrały z przestrzenią miejską.  W miastach bowiem często spotyka się wspaniale zachowaną architekturę odzwierciedlającą poprzednie epoki. Takimi zasadami kieruje się większość firm deweloperskich, m. in. Towarzystwo inwestycyjne BTA w Warszawie.

Funkcjonalność

Prestiż biurowca nieodłącznie związany jest z jego funkcjonalnością. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, nowoczesne obiekty mają stanowić kompleksowe miejsce dla wszystkich pracowników oraz dla klientów, oszczędzając ich czas, a dodatkowo zapewniając rozrywkę. Inwestycje więc obejmują maksymalne wykorzystanie przestrzeni, poprzez wynajem powierzchni przeznaczonej na restauracje, kawiarnie, sklepy, salony urody czy kluby fitness. Praktyczne rozwiązania mają także na celu, by biurowce żyły po godzinach pracy, a nie świeciły pustkami. Takie miejsca mają być centrum spotkań towarzyskich, kulturalnych i artystycznych. Dlatego projektanci aranżują budynki w taki sposób, by te wszystkie czynniki zostały spełnione. Istotną rolę odgrywa także wnętrze, które powinno opierać się na ekologicznych patentach znacznie poprawiających warunki i komfort pracy, m. in. energooszczędne oświetlenie oraz profesjonalne systemy wentylacji i klimatyzacji, a także oczyszczającą powietrze wiecznie zieloną roślinność. Jasna i otwarta kubatura przestrzeni to coś, co charakteryzuje koncepty realizowane przez Towarzystwo inwestycyjne BTA. 

Opracowanie:
Warszawa, al. Niepodległości 18
tel. 22 322 71 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz