Materiał Partnera

Nowoczesne urządzenia czyszczące – na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki walcowej?

Nowoczesne urządzenia czyszczące – na co zwrócić uwagę przy wyborze szorowarki walcowej?

Branża usług sprzątających dynamicznie się rozwija. Na terenie naszego kraju powstało wiele różnego rodzaju firm zajmujących się czyszczeniem przestrzeni przemysłowych, gospodarczych, biurowych, publicznych i prywatnych. Sukces podmiotów świadczących usługi sprzątające uzależniony jest jednak w dużej mierze od wykorzystania przez nie profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości.

Szorowarki walcowe i nie tylko

Najlepsze firmy z branży usług sprzątających wykorzystują do swoich działań nowoczesne szorowarki walcowe. To właśnie tego typu urządzenia o wielu funkcjach pozwalają na czyszczenie dużych powierzchni przemysłowych, biur, lotnisk, hal sportowych, orlików, urzędów czy świątyń. Owe urządzenia do czyszczenia posadzek słyną ze swojej wysokiej funkcjonalności. Są one bowiem przystosowane do prac na podłożu twardym, a także na podłożu wykładzinowym. Pozwalają im na to dwie cylindryczne kontrarotacyjne szczotki. Poza tym, dzięki wyposażeniu w szczotkę boczną i szczotkę do mycia kątowego, maszyny te umożliwiają wyczyszczenie najmniejszych zakątków i szczelin. Komponenty szorowarek walcowych nie tylko czyszczą powierzchnie, usuwając nawet najtrudniejsze zabrudzenia, lecz także polerują podłogi. Polecanymi wśród klientów prywatnych i firm sprzątających szorowarkami są urządzenia marki Rotowash. Od lat cieszą się one dużą popularnością na rynku. Wśród sprzętów wykorzystywanych przez firmy sprzątające powinny znaleźć się również: myjki ciśnieniowe, wózki do sprzątania czy froterki – warto pamiętać, że dobre szorowarki zastąpią wszystkie te urządzenia. 

Jak wybrać szorowarkę walcową?

Podczas wyboru szorowarek walcowych warto zwrócić szczególną uwagę na ich parametry techniczne, takie jak: moc silnika, szybkość obrotów szczotek, szerokość robocza, rozprowadzanie cieczy, nacisk szczotek, pojemność zbiorników na wodę czystą, a także brudną, długość całej konstrukcji, jej ciężar oraz wysokość bez uchwytów. Wszystkie te wyznaczniki są bardzo ważne przy długiej, codziennej eksploatacji urządzeń tego typu. Najlepsze szorowarki walcowe są tak skonstruowane, aby doskonale czyścić powierzchnie podłogowe nawet w trudnodostępnych miejscach. Ważne jest również to, aby dane urządzenie nie niszczyło lśniących i wypolerowanych glazur czy drogich wykładzin (np. w hotelach czy muzeach). Żeby uniknąć wadliwego sprzętu o niskiej efektywności, należy dokładnie przeanalizować rynek urządzeń czyszczących. Obecnie istnieje kilka firm, których produkty warto wykorzystać zarówno w przypadku prowadzenia działalności usługowej dotyczącej sprzątania, jak i wtedy, kiedy chcemy zaopatrzyć swoje działy firmowe odpowiedzialne za utrzymywanie czystości w nowoczesne i oszczędne urządzenia.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz