Materiał Partnera

Nowoczesne tynki maszynowe - sposób na szybkie i solidne wykończenie budynku

Nowoczesne tynki maszynowe - sposób na szybkie i solidne wykończenie budynku

Tynki maszynowe, zwane również tynkami z agregatu, stają się coraz bardziej popularne, wypierając stopniowo tradycyjne podejście. Nie ma się czemu dziwić. Dają one oszczędność czasu i zwiększają wydajność pracy, zwłaszcza w przypadku wykańczania dużych powierzchni. Tynkowanie maszynowe może być nawet czterokrotnie szybsze od tynkowania ręcznego. Zobacz, co jeszcze warto wiedzieć o tego rodzaju tynkach.

Tynki maszynowe - charakterystyka

Tynki maszynowe powstają z użyciem nowoczesnych półautomatycznych agregatów. Są sprzedawane jako suche mieszanki, które łączą się z wodą w agregacie, a następnie są aplikowane na powierzchnię ściany lub sufitu za pomocą pistoletu natryskowego. Agregaty są łatwe w obsłudze i transporcie, a sam natrysk pistoletem też nie powinien sprawiać problemów.

Rodzaje tynków maszynowych

Na rynku istnieje kilka rodzajów tynków maszynowych, na przykład:

  • Tynki maszynowe gipsowe. Ten rodzaj tynków jest najpopularniejszy. Stosuje się je do wnętrz pomieszczeń. Aby współtworzyły dobry klimat pomieszczenia, producenci dodają do nich składników mineralnych w postaci kruszyw lekkich. Tynki maszynowe są łatwe w obróbce, odporne na ścieranie, stanowią świetną bazę pod farby dekoracyjne.

  • Tynki maszynowe akrylowe. Można je stosować zarówno do wnętrz, jak i na zewnętrzne powierzchnie. Są one niezwykle odporne na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, zmywanie. Producenci wzbogacają je o specjalne środki ograniczające rozwój glonów i grzybów.

  • Tynki maszynowe cementowo-wapienne. Można je stosować na zewnętrzne i wewnętrzne powierzchnie. W składzie tego typu tynków znajdziemy mieszankę cementu, wapnia i kruszyw mineralnych. Wykazują one dużą odporność na wilgoć, tak więc można je stosować nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Łatwo się je urabia i nanosi, jednak wymagają aplikacji minimum dwóch warstw.

Zalety tynków masznowych

Tynki maszynowe cieszą się coraz większą popularnością. Zawdzięczają to m.in. poniższym zaletom:

  • Szybkość i efektywność. Tynkowanie maszynowe jest szybkie, a fabrycznie przygotowana mieszanka zapewnia produkt o jednakowych właściwościach.

  • Równomierna aplikacja na całej powierzchni. Pistolety natryskowe umożliwiają równomierną aplikację na daną powierzchnię, co jest niemożliwe w przypadku tynków tradycyjnych.

  • Idealnie nadaje się do powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych.

Profesjonalne usługi tynkarskie

Poszukujesz firmy budowlanej, która zajmuje się tynkami maszynowymi? Wypróbuj usługi firmy Lux Tynki Maszynowe Łukasz Miąskiewicz. Firma rzetelnie wykonuje każde zlecenie, służąc fachową pomocą. W ofercie Lux Tynki znajdziemy m.in.: tynki maszynowe, malowanie wnętrz, wykonanie elewacji.

Opracowanie:
Wolsztyn, Adwentowskiego 37
tel. 661 889 265
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz