Materiał Partnera

Nowoczesne tkaniny do różnych zastosowań

Nowoczesne tkaniny do różnych zastosowań

Trwałość i różnorodność nowoczesnych tkanin jest niezwykła. Pozwalają one na realizacje wielu różnych projektów. Bogactwo kolorów i możliwość stworzenia tkanin o każdym wymyślonym przez nas wzorze daje niesamowite możliwości. Jakie nowoczesne tkaniny są dziś często wykorzystywane? Jakie są ich najważniejsze właściwości? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Tkaniny impregnowane

Nowoczesne tkaniny impregnowane i powlekane, wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji toreb, pokrowców i namiotów. Są sztywne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie przepuszczają także wody. Takie tkaniny są najczęściej wykonane z nylonu lub poliestru, jednak dodatkowo zabezpiecza je warstwa PVC lub EMB. Tego typu tkaniny znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Vermont Sp. z o.o. Dostępne są tkaniny powlekane o różnej grubości. Takie tkaniny znajdziemy tu w niemal każdym potrzebnym nam kolorze. Pozwala to na tworzenie toreb nie tylko wytrzymałych, ale także bardzo atrakcyjnych wizualnie.

Tkaniny drukowane

Ciekawą propozycją są także tkaniny drukowane. Dziś możliwe jest tworzenie tkanin nie tylko w ciekawych, geometrycznych deseniach, można na nie nanosić także realistyczne printy, wydające tak, jak fotografie. Takie tkaniny są bardzo atrakcyjnym materiałem krawieckim. Można z nich tworzyć różne przedmioty, od zasłon po pokrowce czy namioty. Ciekawie prezentują się nie tylko jako materiał do produkcji ubrań czy akcesoriów, ale także jako zasłony czy ozdobna pościel. Wybór tego typu tkanin jest bardzo szeroki. Znajdziemy wśród nich zarówno klasyczne wzory, takie jak kropki, kratka, paski, czy panterka, oraz wiele ciekawych nowości, na przykład wzór w sowy idealny na poduszki do pokoju dla dziecka.

Podszewki i akcesoria krawieckie

Każdy, kto choćby odrobinę zna się na krawiectwie, wie, że poza materiałem głównym, z którego wykonujemy ubranie, bardzo duże znaczenie ma także podszewka. Często to od niej zależy, czy ubranie dobrze się układa. W przypadku eleganckich spódnic, marynarek czy sukienek podszewka jest po prostu niezbędna. Ważna jest jej jakość. To musi być materiał przyjemny w dotyku, nie gniotliwy i pozwalający naszej skórze oddychać. Duże znaczenie mają też akcesoria krawieckie, takie jak taśmy zamkowe, zapięcia plastikowe i wiele innych. Od dobrej jakości tego typu akcesoriów zależy to, jak będzie się nam korzystać z wykonanych z ich użyciem produktów. Wiele różnych akcesoriów krawieckich znajdziemy w ofercie wspomnianego już sklepu Vermont.

Opracowanie:
Łódź, Chmielna 8
tel. 42 648 82 77
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz