Materiał Partnera

Nowoczesne systemy wykorzystywane w spedycji

Nowoczesne systemy wykorzystywane w spedycji

Spedycja to bardzo ważny dział związany z transportowaniem towarów, zwłaszcza przekazywanych na eksport. To od sprawnych działań rozładunku, załadunku, tworzenia umów przewozowych, uzyskiwania zezwoleń celnych, czy tyczenia tras przewozu, zależy w dużej mierze koszt całej operacji. Bez nowoczesnych systemów nie można byłoby sprawnie zarządzać dzisiaj transportem towarów, o czym szczególnie wiedzą firmy świadczące outsourcingowe usługi transportowe.

Innowacyjne oprogramowanie

Firmy transportowo-spedycyjne, które obsługują klientów zewnętrznych w ramach przewozów towarów całopojazdowych, czy częściowych, wykorzystują bardzo innowacyjne oprogramowania, które pozwalają na optymalizowanie procesów rozładunku, załadunku, fakturowania zleceń, czy ich finalizowania. Dzięki nowoczesnym programom komputerowym można dzisiaj sprawnie zarządzać całą flotą pojazdów, różnymi rodzajami przewożonych towarów, czy też harmonogramem wszystkich operacji. To sprzyja nie tylko podwyższeniu jakości i szybkości działań transportu międzynarodowego, ale przede wszystkim pozwala na generowanie znacznych oszczędności finansowych. Dzisiejsza spedycja nastawiona jest właśnie na optymalizowanie kosztów, jakie musi ponieść przewoźnik i wynajmująca go firma. Nowoczesne programy komputerowe pozwalają na świadczenie elastycznych usług i na wprowadzanie szybkich zmian w razie wystąpienia różnych przeciwności.

Warto wiedzieć, że na innowacyjne oprogramowanie składają się także internetowe giełdy transportowe, które pozwalają firmom transportowym szybko znaleźć klienta w sytuacji np. posiadania wolnego miejsca w naczepie przy transporcie częściowym.

Satelitarne śledzenie pojazdów

Dzisiejszy sprawny przewóz towarów – i przede wszystkim bezpieczny – w dużej mierze zależy od nowoczesności systemów związanych z wyznaczaniem tras dla kierowców. Dzisiaj najlepsze firmy wykorzystują satelitarne śledzenie pojazdów, co pozwala określić precyzyjnie, w jakim miejscu znajduje się aktualnie ciężarówka z ładunkiem. Dzięki temu spedytorzy mogą aktualizować wybór najkorzystniejszych dróg handlowych, co sprzyja szybkości przewozu. Unika się tym samym zablokowanych tras lub tych o dużym natężeniu komunikacyjny. Z satelitarnego śledzenia pojazdów korzysta między innymi firma Admira, która specjalizuje się w transporcie międzynarodowym oraz optymalizacji procesów logistycznych. Jej zaletą jest wykorzystywanie także pojazdów wyposażonych w nowoczesne systemy bezpieczeństwa jazdy – ABS, ESP, ASR­. Oprócz tego najlepsi przewoźnicy są w stanie sprostać restrykcyjnym normom związanym z emisją spalin. Tu ważne są nie tylko innowacyjne podzespoły pojazdów, które instalowane są w ich konstrukcji, ale także właśnie metody skracania tras.

Opracowanie:
Warszawa, Górczewska 228A lok. 21
tel. 22 304 97 22
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz