Artykuł sponsorowany

Nowoczesne rozwiązania z zakresu hydroizolacji

Nowoczesne rozwiązania z zakresu hydroizolacji

Ochrona poszczególnych obiektów użytkowych przed wodą jest w wielu przypadkach niezwykle istotna ze względu na zastosowane materiały konstrukcyjne czy typ eksploatacji konstrukcji. Warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji – należy do nich m.in. bezpowłokowa izolacja przeciwwodna, w której używa się betonu wodoszczelnego. Czym konkretnie się one wyróżniają?

Wysokowartościowy beton

Beton jest jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych bardzo szeroko w budownictwie. Za jego pomocą wykonuje się przede wszystkim wszelkiego rodzaju elementy konstrukcyjne, dlatego tak istotna jest jego jakość. W przypadku obiektów narażonych na pojawiający się nadmiar wody warto zdecydować się na wysokowartościowy beton wodoszczelny, który zapewnia odpowiednie właściwości pod względem hydroizolacji. Wysoka odporność na przepuszczanie wody możliwa jest do osiągnięcia poprzez jak najmniejszą ilość porów kapilarnych w strukturze betonu. Firma Rato sp. z o.o. specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu hydroizolacji jest w stanie zaproponować swoim klientom m.in. technologię betonu wodoszczelnego. Warto przemyśleć jego wykorzystanie w przypadku, gdy budowany dom czy inny obiekt znajduje się na działce z wysokim zwierciadłem wód gruntowych. Standardowa izolacja w takiej sytuacji może nie zapewnić odpowiedniej ochrony przed wilgocią i przedostawaniem się wody do wnętrza, co może skutkować ogromnymi stratami.

Bezpowłokowa izolacja przeciwwodna

Za pomocą betonu wodoszczelnego wykonuje się bezpowłokową hydroizolację, która określana jest jako tzw. technologia „białej wanny”. Jej realizację należy zlecić specjalistom, bowiem przystosowanie całej koncepcji do określonej konstrukcji jest procesem skomplikowanym i złożonym, wymagającym odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Przede wszystkim konieczne jest opisanie sposobów uniknięcia rys skurczowych, a także podanie minimalnej ilości połączeń między elementami konstrukcyjnymi. Ważne jest ustalenie przebiegu dylatacji konstrukcyjnych, a profesjonaliści zajmą się również zamontowaniem wszelkich materiałów związanych z zabezpieczeniem elementów. Bezpowłokowa izolacja przeciwwodna wymaga zatem przede wszystkim właściwego projektu, dzięki któremu realizacja zapewni kompleksowe zabezpieczenie obiektu przed przedostawaniem się wody do wnętrz. Warto pamiętać o tym, że takie rozwiązanie jest nowoczesne, ale jednocześnie oszczędne i znacząco skraca czas budowy, co z pewnością należy do jego największych atutów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz