Artykuł sponsorowany

Nowoczesne metody w stomatologii

Nowoczesne metody w stomatologii

Wizyty u stomatologa przez wiele lat kojarzyły się z cierpieniem i niekomfortowymi zabiegami. Często wiele z nich kończyło się niepowodzeniem i za kilka tygodni trzeba było wracać do gabinetu, by dalej się leczyć. Dziś jednak o skuteczność zabiegów i komfort pacjentów dbają nowoczesne technologie.

Leczenie bez bólu

Podstawowym czynnikiem decydującym o złej opinii gabinetów stomatologicznych jest to, że wiążemy leczenie zębów z bólem. W przeciwieństwie do wielu innych operacji, jakim muszą poddawać się ludzie, problemem jest fakt, że leczenie dentystyczne nie jest jednorazowe. Musimy poddawać się mu przez całe życie.

Oczywistym jest w takiej sytuacji, że zależy nam na komforcie i chcemy unikać bolesnych zabiegów. Ale nawet pomimo starannego dbania o zęby, szczotkowania, pielęgnowania zgodnie z zaleceniami lekarzy oraz okresowych kontroli, czasami zdarza się, że pojawiają się problemy. Współczesne metody stomatologiczne pozwalają już na minimalizowanie dyskomfortu, a w wielu wypadkach – również całkowite wyeliminowanie bólu w czasie leczenia. Rozwiązaniem zawsze jest znieczulenie miejscowe, jednak dla osób odczuwających strach przed igłą gabinet Centrum Stomatologiczne New-Dent Małgorzata Kiernicka oferuje inne, nowoczesne rozwiązanie. Jest nim znieczulenie mikroprocesorowe. Nowoczesne urządzenie podaje środek znieczulający bez bólu, bez rozpierania i ze znacznie lepszym efektem.

Ozonoterapia i laseroterapia

Jednym z poważnych problemów,  które wiążą się z leczeniem stomatologicznym jest ryzyko infekcji po zabiegach. Każdy pacjent doskonale wie, ze ekstrakcja zęba lub innego rodzaju interwencja chirurgiczna wymaga długiego okresu gojenia. Pojawia się więc również konieczność zmagania się z bólem, problemy z jedzeniem, opuchlizną, a często również podwyższoną temperaturą i wysiękami. Przyczyną takich nieprzyjemności są drobnoustroje. To one opóźniają procesy gojenia i często przyczyniają się do różnych powikłań. Zastosowanie laserów i ozonu w leczeniu zdecydowanie zmniejsza to ryzyko.

W stomatologii stosuje się lasery chirurgiczne i biostymulacyjne. Promień lasera chirurgicznego w trakcie zabiegu wyjaławia brzegi rany, która nie krwawi, goi się szybciej i bez ryzyka infekcji. W nowoczesnych gabinetach dla poprawy gojenia po zabiegach stosuje się naświetlanie laserem biostymulacyjnym, który przyspiesza procesy naprawcze w organizmie.  Do dezynfekcji ran pozabiegowych i po usunięciu zęba oraz do leczenia opryszczek, aft i innych zmian na błonie śluzowej wykorzystuje się ozon, który podawany miejscowo usuwa około 99,9% wszelkich drobnoustrojów. W ten sposób, dzięki dezynfekcji ran i biostymulacji ogranicza się potrzebę stosowania antybiotyków.

Nowoczesne prześwietlenie

Pojawienie się w gabinecie stomatologicznym pacjenta z dolegliwościami bólowymi wymaga od lekarza przede wszystkim postawienia właściwej diagnozy. Ząb zaatakowany próchnicą od korzenia może nie nadawać się już do wyleczenia. Częstym problemem są też zęby źle ułożone lub z nietypowo ukształtowanymi korzeniami. We współczesnych gabinetach stomatologicznych standardowym wyposażeniem są już aparaty rentgenowskie. Dzięki nim można na miejscu wykonać prześwietlenie i sprawdzić stan zębów w dziąsłach. Jedną z nowoczesnych metod wykonywania takich zdjęć jest tomografia wolumetryczna VT. Pozwala ukazać przekrojowy obraz wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy. Otrzymywane zdjęcie ma charakter trójwymiarowy. Dzięki temu możliwe jest obejrzenie i ocena stanu w znacznie szerszym ujęciu. Taki rodzaj prześwietlenia jest szczególnie przydatny w implantologii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz