Materiał Partnera

Nowoczesne meble do małej kuchni. Co wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Nowoczesne meble do małej kuchni. Co wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Bez względu na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy też mieszkanie w bloku, znajdująca się w nich kuchnia już dawno przestała być traktowana jedynie w kategoriach pomieszczenia, w którym przygotowuje się posiłki. Współcześnie ogromny nacisk kładzie się na próby połączenia estetyki z funkcjonalnością. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych kuchni, które wymagają szczególnego podejścia w zakresie umeblowania. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Dlaczego nie należy lekceważyć kolorystki?

Jeżeli metraż kuchni nie należy do jej najmocniejszych stron, to wybór odpowiedniej kolorystki mebli staje się więcej niż istotny. Dlaczego? Chodzi oczywiście o to, aby optycznie powiększyć dostępną przestrzeń użytkową. Jakie podejście zalecają najlepsi specjaliści z branży? Opinia jest jednoznaczna. Klienci powinni zwrócić swoją uwagę przede wszystkim na meble utrzymane w jasnych odcieniach. Mowa tutaj nie tylko o ponadczasowej bieli, ale także o szarościach, które dodatkowo nadają całości bardzo nowoczesnego wyglądu.

Aby jeszcze bardziej podkreślić uzyskany efekty, warto również zdecydować się na wykończenie frontów w połysku. Idealnie gładka powierzchnia mebli sprawi, że wpadające do pomieszczenia światło słoneczne ulegnie odbiciu i jednocześnie przyczyni się do tego, że kuchnia sprawi wrażenie znacznie większej, niż jest w rzeczywistości. Co prawda, meble tego typu wymagają nieco częstszego czyszczenia, aczkolwiek nie jest to wysoka cena w porównaniu do ilości uzyskanych korzyści. Co jeszcze warto wiedzieć?

Folia czy lakier akrylowy?

Kuchnia to pomieszczenie o okresowo podniesionej wilgotności. Dlatego też instalowane tutaj meble muszą wyróżniać się ponadprzeciętną wytrzymałością. Jaki zatem wybór mają klienci? Jeżeli chodzi o rozwiązania ekonomiczne, to najciekawiej przedstawia się oferta dotycząca mebli oklejanych specjalistyczną folią, która skutecznie chroni strukturę drewna przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Warto jednak wiedzieć, iż meble tego typu nie powinny być montowane w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki. Wysoka temperatura raczej prędzej niż później przyczyni się do rozwarstwienia ochronnej powłoki.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Meblo System – klienci, którym zależy na jak najwyższej jakości, powinni zwrócić swoją uwagę na meble zabezpieczane nowoczesnymi lakierami akrylowymi, które charakteryzują się nie tylko trwałością, ale także ogromną uniwersalnością zastosowania. Dzięki zastosowaniu lakierów powierzchnia frontów staje się idealnie gładka, a co za tym idzie, uzyskany efekt estetyczny jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających inwestorów. Pomimo że zakup tego typu mebli wiąże się z wyższymi kosztami, to warto potraktować je w kategoriach inwestycji, która zwróci się szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz