Materiał Partnera

Nowoczesne materiały do prac lakierniczych w motoryzacji

Nowoczesne materiały do prac lakierniczych w motoryzacji

Jednym z najczęściej ulegających uszkodzeniom podczas różnego rodzaju kolizji drogowych elementów jest karoseria samochodu. Wszelkie jej uszkodzenia wymagają przeprowadzenia przez specjalistów fachowych napraw blacharskich, w ramach których wykonywane są prace lakiernicze. Niezbędne są do tego profesjonalne materiały i akcesoria – jakie konkretnie?

Odpowiedni lakier

Ponowne pomalowanie naprawionego już elementu blacharskiego możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiedniego lakieru. Jego barwa musi odpowiadać kolorowi powłoki pokrywającej całą resztę karoserii, dlatego przede wszystkim należy zadbać o właściwe dopasowanie lakieru. Można go znaleźć w rozbudowanej ofercie firmy Tom, którą prowadzi Tomasz Knieć. Prace lakiernicze w motoryzacji wymagają niekiedy różnych typów lakierów samochodowych. Szeroki asortyment dobrych sklepów z takimi artykułami obejmuje m.in. lakiery akrylowe. Są one dwukomponentowe i nakładane jednowarstwowo, a w ich składzie znajdują się specjalne żywice poliakrylowe stanowiące spoiwo lakieru. Co ciekawe, w renomowanych firmach zajmujących się sprzedażą lakierów samochodowych znaleźć można także nowoczesne rozwiązania w postaci systemów mieszalnikowych. To zestaw wodorozcieńczalnych lakierów bazowych, które wykonane są na podstawie wysoko skoncentrowanych past pigmentowych i spoiw żywicznych. Zastosowanie takiej metody umożliwia uzyskanie nieskończonej ilości własnych kombinacji koloru lub kilkunastu tysięcy barw przygotowanych z gotowych receptur.

Materiały i akcesoria

Do prac lakierniczych przydają się jednak nie tylko lakiery, konieczne jest bowiem odpowiednie przygotowanie powierzchni, dzięki czemu możliwe będzie zaaplikowanie właściwej powłoki. Konieczne jest więc nałożenie podkładu, który oferowany jest przez renomowane sklepy w kilku wariantach. Najczęściej wykorzystywane w pracach lakierniczych z zakresu motoryzacji są podkłady akrylowe, poliestrowe czy epoksydowe. Warsztat zajmujący się regeneracją uszkodzonych elementów powinien też posiadać niezbędne szpachle uniwersalne i multifunkcyjne umożliwiające korygowanie ubytków w karoserii. Szeroki asortyment sklepów zajmujących się dystrybucją materiałów do prac lakierniczych obejmuje też podkłady i lakiery w sprayu, a także specjalne powłoki do felg. W ofercie znaleźć można również środki do ochrony karoserii czy usuwania powłok lakierniczych, materiały ścierne czy pasty polerskie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości artykułów tego typu można w sposób profesjonalny wykonywać wszelkie prace lakiernicze w motoryzacji. Warto pamiętać o tym, że typ zastosowanego lakieru czy podkładu ma wpływ na finalny efekt pomalowanego elementu blacharskiego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz