Materiał Partnera

Nowoczesne kserokopiarki – urządzenia o wielu funkcjach

Nowoczesne kserokopiarki – urządzenia o wielu funkcjach

Pojęcie kserokopiarki jest nam doskonale znane, bowiem z punktów ksero korzystał każdy student i niejeden uczeń już kilkanaście lat temu. Dziś urządzenia te mają o wiele większe możliwości, oferując nie tylko lepszą jakość i wydajność, ale też możliwość skanowania czy drukowania z pliku.

Kserokopiarka – urządzenie wielofunkcyjne

Kiedy w praktyce po raz pierwszy pojawiło się pojęcie urządzenia wielofunkcyjnego w odniesieniu do wyposażenia biura, takim terminem określano zestaw składający z drukarki i skanera. Dziś takie urządzenia są już standardem, a rozwijanie możliwości przeniosło się na kserokopiarki. Te popularne urządzenia biurowe przez dziesiątki lat stanowiły jedynie wyposażenie dużych firm oraz służyły punktom ksero do realizacji usług. W warunkach prywatnych nie miały zastosowania z uwagi na wysokie koszty zakupu. Obecnie w obszarze urządzeń biurowych panuje tendencja do łączenia różnych funkcji, dzięki którym na typowe wyposażenie nie trzeba już przeznaczać całego pokoju, ale można wykorzystać jeden dowolny kąt pomieszczenia.

Co potrafi współczesna kserokopiarka? Podstawowym zadaniem, jakie przypisuje się temu urządzeniu, jest powielanie dokumentów papierowych, czyli tworzenie dowolnej liczby czarno-białych kopii w krótkim czasie. Takie rozwiązanie sprawdza się, gdy trzeba na przykład przygotować materiały szkoleniowe dla kilkudziesięciu kursantów, albo sprawozdanie na konferencję dla kilkuset uczestników. W nowoczesnych kopiarkach można też spotkać skaner oraz port USB, który umożliwia podłączenie pamięci przenośnej i wydrukowanie znajdujących się na niej dokumentów. Nowoczesne kserokopiarki posiadają również funkcję faksu.

Lepsza jakość, wydajność, wytrzymałość…

W dzisiejszych przedsiębiorstwach specjalizujących się w sprzedaży i serwisowaniu kserokopiarek, do których zalicza się też firma Procopy, można zamówić urządzenie do swojego biura lub sekretariatu, wybierając spośród wielu modeli znacznie różniących się między sobą parametrami i o wiele nowocześniejszych niż te sprzed pół wieku. Przede wszystkim poprawiła się ich wydajność, co ma duże znaczenie w przedsiębiorstwach wykonujących każdego dnia tysiące kopii dokumentów. Nowoczesne kopiarki są szybsze, a z jednego tonera można wykonać więcej kopii, dzięki czemu kserowanie jest też o wiele tańsze. Na potrzeby dużych firm produkowane są modele bardzo wytrzymałe, mogące pracować wiele godzin bez przerwy bez ryzyka awarii.

Poza wydajnością i wytrzymałością zmieniły się też efekty, jakie zapewnia typowa kserokopiarka. Kopiowanie wyszło poza obszar czerni i bieli i może być również wykonywane w kolorach. Poza tym usprawniono korzystanie z tych urządzeń, wprowadzając wiele dodatkowych funkcji, jak chociażby automatyczne podajniki papieru, systemy zapobiegające zacinaniu się kartek czy możliwość sortowania, a nawet dziurkowania i dzielenia dokumentów na pojedyncze kartki. Dzięki łączom Wi-Fi możliwa jest też bezpośrednia komunikacja z komputerem, wysyłanie skanów na adres mailowy, do pliku na komputerze, albo operacje wykonywane w chmurze. Dodatkowym atutem jest też możliwość personalizacji kserokopiarek, dzięki czemu każdy pracownik ma dostęp do określonej liczby wydruków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz