Artykuł sponsorowany

Nowoczesne instalacje w budownictwie

Nowoczesne instalacje w budownictwie

Postęp technologiczny i pojawiające się nowe wymogi dotyczące budownictwa sprawiają, że niezbędne jest wykonanie modernizacji istniejących instalacji. Inaczej jest w przypadku nowopowstających budynków, kiedy od razu możliwe jest zastosowanie nowoczesnych, energooszczędnych instalacji. Należą do nich między innymi pompy ciepła, kotły gazowe, instalacje fotowoltaiczne, rekuperacja i klimatyzacja.

Nowoczesna wentylacja

Świeże powietrze w budynku jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Aby zapewnić czyste i świeże powietrze niezbędne jest wykonanie instalacji wentylacji wraz z rekuperacją. Odzysk ciepła z wykorzystaniem pozyskanego wcześniej powietrza sprawia, że możliwe jest znaczące ograniczenie wydatków na ogrzewanie domu jednorodzinnego czy biurowca. Wentylacja mechaniczna zapewnia przede wszystkim najlepszy komfort życia dla mieszkańców i liczne korzyści. Przede wszystkim domownicy, którzy korzystają z rekuperacji chronieni są przez kurzem, smogiem oraz wszelkimi alergiami pochodzącymi z zewnątrz. Do ciągłej wymiany powietrza nie potrzebne jest otwieranie okien, o którym często zapominamy, ale też nieszczelności okien czy drzwi. Dlatego decydując się na nowoczesne instalacje możliwe jest też wykonanie termomodernizacji, która pozwoli zabezpieczyć budynek przed stratami ciepła i wpłynie korzystnie na wysokość rachunków za ogrzewanie. Energooszczędność jest obecnie celem, do którego dążą projektanci i wykonawcy instalacji w domach jednorodzinnych.

Ekologiczny i ekonomiczny system grzewczy

Instalacja centralnego ogrzewania stanowi najważniejszy element każdego domu jednorodzinnego. Zapewnia ono ciepło w większości zimnych, jesiennych czy zimowych dni zapewniając komfort mieszkańcom. Obecnie do ogrzewania domu można wybrać kilka rozwiązań, które są ekologiczne i ekonomiczne jednocześnie. Jedną z najchętniej wdrażanych technologii są pompy ciepła, które świetnie działają jako element szerszej instalacji fotowoltaicznej. W zmieniającym się otoczeniu prawnym i rosnących kosztach energii elektryczne pompy ciepła wydają się rozwiązaniem najkorzystniejszym oraz najbardziej pewnym pod kątem kosztów użytkowania. Pompa ciepła ma za zadanie przenieść niskotemperaturową energię dolnego źródła ciepła do instalacji górnego źródła ciepła centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. W swojej pracy wykorzystuje większość energii dostarczanej z otoczenia zewnętrznego co sprawia, że jest bardzo ekonomicznym źródłem ciepła. Pompa ciepła jest również coraz częściej wybierana przez hydraulików, którzy wykonują nowoczesne instalacje w nowopowstających budynkach mieszkalnych.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz