Materiał Partnera

Nowoczesne domy wczasowe – znacznie więcej niż nocleg

Nowoczesne domy wczasowe – znacznie więcej niż nocleg

Systematyczny rozwój naszego kraju od czasu wstąpienia do Unii Europejskiej przyniósł wiele zmian w różnych dziedzinach naszego życia. Nowe formy wypoczynku w domach wczasowych, z jakich możemy dziś korzystać, to efekt nie tylko większej konkurencji, ale też wyższych oczekiwań potencjalnych gości.

Jeśli wczasy, to komfortowe

Osoby z najstarszego i średniego pokolenia, które miały okazję doświadczyć warunków i stylu życia w okresie panującego powszechnie socjalizmu, z pewnością doskonale pamiętają, że najpopularniejszą formą rodzinnych wyjazdów były wówczas wczasy pod namiotem. Dobrodziejstwem było posiadanie własnego samochodu, bowiem można było zapakować do bagażnika niezbędne akcesoria i wyjechać latem nad morze, a nawet za granicę – do Bułgarii, ZSRR czy na Węgry. Osoby pracujące w państwowych zakładach miały również dostęp do ośrodków zakładowych, do których można było raz na jakiś czas dostać przydział. Dziś nie tylko zmieniły się realia, ale też możliwości – nowoczesne domy wczasowe oferują znacznie więcej niż te sprzed pół wieku.

Z drugiej strony na ofertę takich domów wpływają też coraz większe oczekiwania społeczne – wszak dawno minęła era wczasów pod namiotem, a jeśli już uskładamy pieniądze na wakacyjny wypoczynek, ten czas chcemy spędzić w dobrych, komfortowych warunkach i z dostępem do wielu atrakcji. Oczekiwania nie są jednakowe, bowiem status materialny Polaków jest bardzo zróżnicowany. Jednak może właśnie dlatego osoby z mniejszą gotówką, rzadziej wyjeżdżające, mają wyższe oczekiwania. To właśnie one sprawiają, że dzisiejsze domy wczasowe poza atrakcyjną okolicą, pokojem z noclegiem i tradycyjną stołówką oferują o wiele więcej.

Oferta domów wczasowych

Co można znaleźć w ofercie dzisiejszych domów wczasowych? Przede wszystkim zmienił się standard pokoi, które obowiązkowo są już wyposażone w łazienkę, a także w telewizor i Internet. Ten ostatni jeszcze bywa ograniczony do pomieszczenia świetlicy, jeśli ma tradycyjną formę przewodową, ale nowe technologie zapewniają już dostęp do sieci bezprzewodowych nawet w miejscowościach położonych na uboczu. Większy komfort to również nowa forma gastronomii, sięgającej po takie rozwiązania, jak szwedzki stół czy catering. Goście domu wczasowego nie są już skazani na porcjowany salceson i sałatkę jarzynową, ale mogą wybierać pomiędzy wieloma potrawami, dopasowując ich ilość i rodzaj do własnych potrzeb czy gustów kulinarnych.

Ważnym elementem oferty domów wczasowych jest też propozycja usług dodatkowych pozwalających na zrelaksowanie się lub podładowanie energii witalnej i zdrowia. Dom wczasowy Magnolia Dobrzyński Przemysław oferuje na przykład typowo sanatoryjne zabiegi, jak kąpiele solankowe, inhalacje, gimnastyka w wodzie czy masaże, przywracające równowagę organizmu oraz przynoszące wiele korzyści zdrowotnych. Udział w zajęciach nie jest obowiązkowy, jak to ma miejsce w sanatorium, ale osoby, które odczuwają potrzebę i chcą z nich skorzystać, mogą połączyć tradycyjny wakacyjny relaks z terapią. W innych domach wczasowych, które nie dysponują naturalnymi solankami, popularna jest też oferta SPA i Wellness. Dostępne są także sale fitness, siłownie, baseny rekreacyjne, sauny i wiele innych tego typu atrakcji.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz