Materiał Partnera

Nowoczesna elewacja domu jednorodzinnego. Jakie materiały warto wziąć pod uwagę?

Nowoczesna elewacja domu jednorodzinnego. Jakie materiały warto wziąć pod uwagę?
Obserwując trendy na rynku budownictwa jednorodzinnego, nie da się nie zauważyć, że zdecydowanie największym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się styl nowoczesny. Budynki coraz częściej przyjmują bardzo prostą bryłę i utrzymane są w stonowanej czy wręcz modernistycznej kolorystyce. Elementem, który najbardziej wypływa na wygląd budynku, jest oczywiście elewacja. Jak ją wykończyć, aby idealnie wpisać się w obowiązujące wyznaczniki?

Ekonomicznie i z klasą – elewacja tynkowana


Nowoczesne podejście do budownictwa oczywiście nie wyklucza możliwości wykorzystania klasycznych materiałów. W przypadku elewacji wyjątkowo dobrze widać to na przykładzie tynków, które wciąż cieszą się ogromną popularnością i pozwalają uzyskać absolutnie zjawiskowe rezultaty. Bardzo interesująco przedstawia się oferta dotycząca przede wszystkim tynków silikonowych i silikatowych, które charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością nie tylko na oddziaływanie warunków atmosferycznych, ale także na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Produkty tego typu nie blakną pod wpływem promieni ultrafioletowych, dlatego też elewacja przez wiele lat zachowuje nienaganny wygląd.

Struktura nowoczesnych tynków skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed osiadaniem różnego rodzaju glonów oraz alg. Dlatego też są to materiały dedykowane inwestorom, którzy swój wymarzony dom budują niedaleko dużego zbiornika wodnego lub terenu zalesionego. Jeżeli zaś chodzi o gamę kolorystyczną, to zdecydowanie warto postawić na odcienie grafitowe, ze szczególnym uwzględnieniem antracytu. Barwa nada całości wyjątkowo modernistycznego charakteru. Obecnie bardzo często można również elewacje białe, na których znajdują się dekoracyjne grafitowe bonie. Co jeszcze warto wiedzieć?

Nowocześnie i oryginalnie – czy warto postawić na płytkę elewacyjną?


Elewacyjne płytki włókno-cementowe nie są może jeszcze postrzegane w kategoriach rozwiązania bardzo popularnego, aczkolwiek takie podejście do wykończenia elewacji niesie ze sobą wiele interesujących korzyści. Po pierwsze sam materiał charakteryzuje się świetną wytrzymałością i wytwarzany jest w wielu kolorach oraz kształtach. Pozwala to na stworzenie absolutnie unikatowej aranżacji, która z pewnością wyróżni dom spośród innych. Płytki tego typu najlepiej prezentują się w formie klasycznego prostokąta lub tzw. łezki. Mogą być także układane na różne sposoby np. w kryciu niemieckim lub prostopadłościennym.

Jak jednak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy Ren-Ka Usługi Ogólnobudowlane, rozwiązanie to nie należy do bardzo tanich. Poza koniecznością zakupu materiałów oraz kosztami robocizny trzeba liczyć się także z koniecznością przygotowania specjalnego stelażu, na którym zostaną zamontowane poszczególne elementy. Jeżeli jednak stosunkowo wysoka cena nie stanowi większej przeszkody, to płytka elewacyjna jest obecnie jedną z najlepszych, najtrwalszych i najatrakcyjniejszych opcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz