Materiał Partnera

Nowoczesna elewacja

Nowoczesna elewacja

Choć większość budynków nadal wykończa się tynkiem i taki króluje w polskim krajobrazie, to warto zauważyć, że nie jest on teraz w modzie. Obecnie króluje kamień, cegła, drewno, szkło, gonty i tzw. tapety elewacyjne. To co kiedyś zdobiło wnętrza domów teraz zostaje pokazane światu, podkreślając bryłę architektoniczną budynku. Z powyższych materiałów tworzy się wariacje, łącząc drewno z cegłą, czy kamień ze szkłem. Domy zyskują nowe oblicza i nawet budynki, wcześniej, zdawałoby się bez wyrazu, oczarowują dotykiem nowoczesności.

Czy to Biały Dom

Bardzo trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne jest kamień, czy to granitowy, czy z piaskowca. Elewacja z kamienia jest elegancka i trwała, choć do tanich nie należy. Zróżnicowana kolorystyka pozwala uzyskać zamierzony efekt i nawet ze starego budynku uczynić nowoczesną rezydencję. Utrzymanie w dobrym stanie takiej elewacji nie stanowi żadnego problemu.

Dlatego szukając firmy budowlanej, należy się upewnić, że podejmuje się tego rodzaju projektów.

Przytulna drewniana chatka

Nie zupełnie musimy osiągnąć efekt chatki, wykonując drewniany siding. Drewno jest niezwykle uniwersalne stylistycznie. Pasuje do różnych stylów: skandynawskiego, industrialnego, czy eko. Bardzo na czasie jest też drewno kompozytowe, trwalsze a nie mniej efektowne. Ponieważ można z łatwością zakupić deski elewacyjne, założenie, czy raczej złożenie jest prostym w wykonaniu przedsięwzięciem.

Dla zwolenników małej, drewnianej chatki, świetnym dodatkiem będą kolorowe okiennice.

Cegła wciąż w modzie

Jeszcze do niedawna modne były ściany ozdabiane cegłą we wnętrzu domów. Teraz efekt niewykończonej posesji, połączonej z drewnianymi elementami stanowi interesującą propozycję dla zwolenników niebanalnych rozwiązań, zwłaszcza, że cegły występują w wielu kolorach, przez co każdy wybierze styl najbardziej mu odpowiadający. Wraca do łask cegła klinkierowa, elegancka i niezwykle trwała, można powiedzieć, że to inwestycja na lata.

Coś nowego – gont

Ściany z gontów to niezwykle śmiałe i dość rzadkie rozwiązanie, choć niezaprzeczalnie dodaje budynkowi klimatu, a połączona z takim samym dachem stworzy nowoczesną, niebanalną bryłę. W naszym kraju jest niewiele firm specjalizujących się w pokrywaniu budynków takim materiałem, być może będzie trzeba trochę poczekać, by ten nowatorski sposób wykończenia elewacji, zadomowił się na dobre.

Blacha nie taka straszna

Jeśli jest się zwolennikiem minimalizmu, wyłożenie ścian domu blachą, na pewno się spodoba. Choć może niektórym kojarzyć się z magazynem, bądź garażem, niech od razu zmieni zdanie, gdyż połączenie blachy z betonowym lub drewnianym wykończeniem, nada budynkowi niezwykłej oryginalności.  Jeśli chcesz, by twoja siedziba nabrała nowoczesnego wyglądu, zastanów się nad tym rozwiązaniem.

Tapeta elewacyjna

Bardzo mało rozpowszechniona, nie wiadomo dlaczego. W prosty sposób można nadać budynkowi oryginalny wygląd romantycznej oazy, bądź futurystycznej przyszłości. Na dodatek można dopasować tapetę do każdego budynku i nadać mu odpowiedni styl i charakter. Tapeta elewacyjna odporna jest na warunki atmosferyczne, nawet po latach nie traci kolorów i nie pęka.

Szklane domy

Bardzo rozpowszechnia się ostatnio sposób budowania całych ścian ze szkła, co jest bardzo efektowne i pozwala na łączenie z i kamieniem, drewnem, cegłą itd. Choć może nie zapewnia intymności, to jednak dodaje budynkowi lekkości a właściciele mogą się cieszyć pięknymi widokami. Szklane ściany tworzą bowiem efekt wchodzenia ogrodu do domu, a podczas pięknej pogody ściany takie można rozsunąć i łączyć się z naturą.

Jeśli więc zdecydowałeś się na nową elewację, wybrałeś firmę budowlaną, to pamiętaj, że nie musisz się ograniczać w wyborze materiału na siding. Moda dyktuje, że im więcej tym lepiej.

Opracowanie:
Osiecznica, Krośnieńska 36 lok. 1
tel. 667 485 491
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz