Materiał Partnera

Nowoczesna elegancja minimalistycznych wnętrz

Nowoczesna elegancja minimalistycznych wnętrz

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz dominuje minimalizm. Prostota mebli, które mają być przede wszystkim funkcjonalne, dopełniona jest przez drobne tylko elementy dekoracyjne. Minimalizm jest przy tym niezwykle uniwersalny – jego oblicza mogą być rozmaite; od przytulnego stylu skandynawskiego po prawdziwie desginerskie wnętrza. Minimalizm może też mieć stylowy blask glamour.

Czym jest styl skandynawski?

Od pewnego już czasu ogromną popularnością cieszy się w aranżacji wnętrz prostota połączona z funkcjonalnością. Nadal jednak pragniemy nadać naszym mieszkaniom niepowtarzalny wyraz. Minimalizm obejmuje różnego rodzaju stylizacje – od czysto industrialnych przez nowoczesne aż po skandynawskie. Ten ostatni oferuje przy tym całe spektrum możliwości. Już od kilku lat jest chętnie wykorzystywany w licznych wnętrzach, a to również dzięki temu, jak wiele form może przyjąć.

Wszystkie odmiany stylu skandynawskiego łączy biel i naturalne materiały. Białe meble lub wykonane z jasnego drewna to podstawa aranżacji. Uzupełniane są one najczęściej szarością i czarnymi detalami. Kolor odnaleźć możemy w elementach dekoracyjnych – poduszkach, obrazach i innych ozdobach, których jednak nie jest zbyt wiele. Taka właśnie jest powszechnie znana odmiana tego stylu, czyli new nordic. Styl gustawiański sięga natomiast po klasyczne meble i różnorodność faktur, co pozwala łączyć go z innymi stylizacjami, na przykład shabby chic. Wielbiciele rękodzieła odnajdą się w wersji folkowej stylu skandynawskiego – gdzie białe meble dopełnione są ręcznie wykonanymi elementami. Najmniej podobny do pozostałych odmian jest natomiast styl dark nordic, który włącza do wnętrza ciemne kolory, najczęściej w postaci pokrycia jednej ze ścian pomieszczenia.

Czy styl skandynawski może być glamour?

W zakresie stylu skandynawskiego możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie, również miłośnicy blasku i elegancji. Coraz większą popularność ostatnimi czasy zyskuje styl scandi chic. Tu typowa dla stylu skandynawskiego biel i naturalne materiały uzupełniane są złotem, również różowym, czy miedzią lub mosiądzem – w wersji zarówno matowej, jak i błyszczącej. Doskonale będą prezentować się tu powierzchnie lustrzane i to nie tylko w swojej tradycyjnej formie.

Świetnym rozwiązaniem do sypialni będą lustrzane szafki nocne, których wykonaniem zajmuje się firma Armento. Styl skandynawski bowiem sprawdza się doskonale w każdym pomieszczeniu – minimalistyczne meble do sypialni, miękkie skóry i szafka nocna zdobiona lustrzanymi frontami pozwolą w zrównoważony sposób połączyć prostotę z elegancją w wydaniu glamour. Dobrze prezentować się będą w tej stylizacji również czarne detale.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz