Materiał Partnera

Nowe ściany działowe w mieszkaniu? Kiedy warto decydować się na ten krok?

Nowe ściany działowe w mieszkaniu? Kiedy warto decydować się na ten krok?

Ściany działowe to bardzo ważne elementy każdego obiektu użytkowego. To one jednak wielokrotnie są stawiane bez pomysłu i wręcz w nieodpowiedni sposób, nie wykorzystując potencjału geometrycznego całej powierzchni np. lokalu mieszkalnego. Dzisiaj zatem modernizacje wnętrz, w oparciu o nowe ściany działowe, to inwestycje prowadzone stosunkowo często.

Do kogo udać się o pomoc? Przede wszystkim do specjalistycznej firmy remontowej, która wykonana odpowiednie analizy nośności, przygotuje dobry projekt, a także zagwarantuje nowoczesne systemy działowe oparte o prefabrykaty! Zawsze stawiaj także na ekipy, które dokonują szybkiego montażu, wraz z pełnym wykończeniem.

Optyczne zwiększenie kawalerki

Nowe ściany działowe, warto stawiać po wyburzeniu tych pierwotnych, w starszych kamienicach, czy też blokach z wielkiej płyty, gdzie nie zwracano dużej uwagi projektowej związanej z zagospodarowaniem przestrzeni. W szczególności mowa o kawalerkach, które dzielone są grubymi ścianami, niepotrzebnie zabierającymi przestrzeń, sprawiając wrażenie ciasnoty. Usuwając np. ścianę łączącą pokój z kuchnią, otwieramy wnętrze, wpuszczając do niego więcej światła. W kawalerkach warto także przestawiać ściany łazienek. Lepiej postawić np. na tą małą połączoną z ubikacją, niż na dwa osobne pomieszczenia. Tu warto zastosować przy nowych ścianach działowych np. prefabrykowane bloczki szklane, czy nawet panele ze szkła hartowanego nieprzeziernego, ze wzorami.

Wygenerowanie dodatkowego pokoju

Potrzebujesz dodatkowego pomieszczenia gospodarczego w domu, własnego, choćby malutkiego biura, a może pokoju dla nowo narodzonego dziecka w mieszkaniu? W takich sytuacjach dzięki odpowiedniemu przemodelowaniu zagospodarowania przestrzeni lokalu, można wygenerować w łatwy sposób dodatkowy pokój. Pamiętaj przy tym o tym, że może to być zarówno dzielenie jednego pomieszczenia na dwa – wraz np. ze stworzeniem nowego okna w domu jednorodzinnym, jak i też burzenie wszystkich ścian działowych oraz stawianie ich na nowo, przy całościowym remoncie danego obiektu. Takie działanie jest często wykorzystywane przez właścicieli przestrzeni biurowych, remontujących swoje budynki w nowoczesnych ideach budownictwa pasywnego, a także przestronnego.

Zmiana przeznaczenia użytkowego lokalu

Nowy podział pomieszczeń ścianami działowymi, jest również ważny przy zmianie przeznaczenia danego lokalu. Dla przykładu należy pomyśleć o takim rozwiązaniu remontowych, jeśli mieszkanie przerabiamy na gabinet stomatologiczny, kancelarię prawną, czy też biuro rachunkowe lub pracownię fotograficzną. Przy takich działaniach, nie tylko ważne jest odpowiednie zaadaptowanie, ale także spełnienie restrykcyjnych norm budowlanych i tych związanych z daną działalnością.

Adaptacja poddasza

Ostatnim przykładem, przy którym ważne jest stawienie ścian działowych, jest adaptowanie poddaszy. Takich inwestycji w Polsce jest coraz więcej, a wykonują je tylko najlepsze, szeroko wyspecjalizowane firmy, opierające swoje działania o wykorzystanie różnego rodzaju prefabrykatów. Tu warto wyróżnić między innymi przedsiębiorstwo 3D BUDOWNICTWO, które w nowatorski, szybki i tani sposób stawia nowe ściany działowe w obiektach mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych, czy też biurowych i komercyjnych. 

Opracowanie:
Szemud, Moczydła 6
tel. 604 303 329
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz