Artykuł sponsorowany

Notariusz Magdalena Wypierowska — Rodzaje poświadczeń notarialnych

Notariusz Magdalena Wypierowska — Rodzaje poświadczeń notarialnych

Pomoc notariusza potrzebna jest nie tylko przy konieczności sporządzania aktów. Drugim częstym powodem odwiedzania kancelarii notarialnych, takich jak ta Notariusz Magdaleny Wypierowskiej w Warszawie bywa potrzeba uzyskania poświadczenia prawnego, celem potwierdzenia autentyczności dokumentów. Na czym polega ta czynność prawna. Na co trzeba zwrócić uwagę? Jakie są rodzaje poświadczeń notarialny

Podstawowe typy poświadczeń notarialnych

Potwierdzenie autentyczność podpisu, bądź zgodności odpisu kopii z oryginałem wymaga adnotacji notarialnej, którą można uzyskać w Warszawie w firmie Magdalena Wypierowska Kancelaria notarialna. Istnieje kilka rodzajów poświadczeń. Poza wspomnianymi można z pomocą notariusza uzyskać zaświadczenie: pozostawania przy życiu, daty okazania dokumentu, czy też zgodności wyciągu z okazanym oryginałem.

Chcąc zdobyć dane potwierdzenie oryginalności dokumentu trzeba przede wszystkim pamiętać o zabraniu ze sobą do wybranej kancelarii notarialnej dowodu osobistego — wymagane jest bowiem identyfikacja wnioskującego. W warszawie miejsc, gdzie można się zwrócić o pomoc notarialną jest kilka. Jednym z nich jest biuro notariusz Magdaleny Wypierowskiej, które działa od 1016 roku. Ważne jest również poinformowanie strony o charakterze i skutkach prawnych, jakie niesie za sobą poświadczenie notarialne.

Kiedy poświadczenie notarialne zyskuje pełną moc prawną?

Zgodnie z art. 97 ustawy Prawo o notariacie potwierdzenie autentyczności dokumentów czy też uzyskanie ww. zaświadczeń wymaga zachowania określonego postępowania, dopilnowania, aby poświadczenie zawierało takie elementy jak: data i miejsce jego sporządzenia, oznaczenie kancelarii, podpis notariusza i pieczęć oraz numer PESEL osoby składającej podpis przed notariuszem. Wiele na co dzień zdobywanych uprawnień, świadectw wymaga potwierdzenia ich oryginalności. Sama pieczątka” zgodne z oryginałem”, jaką przystawia np. pani pracująca w sekretariacie urzędu, czy szkoły nie daje kopii „mocy prawnej”. Takowe można jedynie uzyskać przy pomocy notariusza.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz