Materiał Partnera

Noclegi na Podlasiu – co warto zobaczyć w tym regionie?

Noclegi na Podlasiu – co warto zobaczyć w tym regionie?

Podlasie to region bogaty w różnego rodzaju atrakcje, dlatego staje się coraz atrakcyjniejszy dla turystów. Warto zdecydować się na odwiedzenie poszczególnych miejscowości, parków czy malowniczych terenów. Konieczne jest jednak również właściwe zakwaterowanie – dobrze zlokalizowana baza wypadowa o wysokim standardzie daje możliwość komfortowego zwiedzania najpiękniejszych zakątków Podlasia.

Malownicza Narew

Przepływająca przez północno-wschodnią Polskę Narew to jeden z charakterystycznych punktów Podlasia, który tworzy jego wyjątkowy klimat. Wybierając się właśnie w ten region kraju, warto zadbać o wynajęcie noclegów położonych niedaleko rzeki. Malownicza okolica z pewnością zrobi wrażenie nawet na najbardziej wymagających turystach, a bliskość natury wpłynie kojąco i relaksująco na osoby przyzwyczajone do wielkomiejskiego zgiełku. Bardzo istotnym elementem Podlasia jest również Białowieski Park Narodowy, który jest znany przede wszystkim z największej na świecie wolnościowej populacji żubra. Kilkaset żyjących w tym parku osobników można zobaczyć zwiedzając rezerwat, co stanowi jedną z ciekawszych atrakcji Podlasia. Należy jednak pamiętać o wynajęciu noclegów gwarantujących wysoki standard oraz komfort – tanie kwatery oferowane przez firmę Hotelarstwo Dorota Wojciechowska to doskonała baza wypadowa, która znacząco wpływa na jakość pobytu w tym niezwykle malowniczym regionie Polski, jakim jest Podlasie. Wygodne pokoje przeznaczone są zarówno dla samotnych turystów, jak i podróżujących w parach lub nawet całych rodzin z dziećmi.

Wiele ciekawych atrakcji

Podlasie to zatem region dysponujący wieloma interesującymi elementami natury, z którą obcować można niemal w każdym miejscu. Oprócz Białowieskiego Parku Narodowego warto odwiedzić także tzw. Krainę Otwartych Okiennic. To szlak turystyczny, który obejmuje przede wszystkim trzy absolutnie niepowtarzalne pod względem architektonicznym wsie. Charakterystyczne okiennice, wiatrownice i narożniki bogato zdobione w dekoracji snycerskiej to atrakcja, którą warto zobaczyć zwiedzając Podlasie, podobnie jak prawosławne świątynie, czyli cerkwie. Apartamenty w tej okolicy to z pewnością doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu – urlop w tym regionie Polski odpręża i daje możliwość odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku i stresu dzięki możliwości łowienia ryb, a także pływania kajakami lub zwiedzania znajdującej się nieopodal wioski tatarskiej i unikatowego meczetu. Przebywanie w wyjątkowych okolicznościach natury wymaga jednak wynajęcia właściwych miejsc noclegowych, o czym warto pamiętać. Oprócz komfortowych łóżek i przestronnych kwater powinny one zapewniać wysoki standard pod względem wyposażenia – Internet czy funkcjonalna łazienka będą z pewnością wpływać pozytywnie na nastrój turystów przebywających w malowniczej okolicy.

Opracowanie:
Narew, Bielska 1
tel. 519 821 642
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz