Materiał Partnera

Niezwykle ważna funkcja profilaktyki stomatologicznej

Niezwykle ważna funkcja profilaktyki stomatologicznej

Kompletne wyleczenie zębów nie powinno oznaczać zaprzestania regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Warto odwiedzać specjalistę w celu zachowania doskonałego stanu całej jamy ustnej, w czym pomagają poszczególne zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Kiedy dokładnie wykonuje się konkretne metody zachowania zębów w idealnej kondycji i czym się charakteryzują?

Problematyczne bruzdy

Niekiedy w zębach trzonowych i przedtrzonowych występują charakterystyczne bruzdy i zagłębienia, których pojawienie się oznaczać może problemy z dokładnym oczyszczeniem za pomocą konwencjonalnego szczotkowania. Brak właściwej precyzji podczas mycia zębów może doprowadzić do rozwoju próchnicy i innych chorób, dlatego w takim wypadku konieczne jest zrealizowanie zabiegu w ramach profilaktyki stomatologicznej – lakowania. To właśnie dzięki niemu bruzdy wypełniane są specjalnymi żywicami, co pozwala w znacznym stopniu zapobiec powstawaniu próchnicy. Renomowany gabinet stomatologiczny Ewa-Dent wykonuje w pełni profesjonalnie lakowanie bruzd. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, dlatego warto go wykonać niezależnie od wieku pacjenta – zalecane jest nawet, by lakowanie realizować już po wyrżnięciu się zęba. W ten sposób pozostaje on w pełni zabezpieczony przed możliwością zalegania resztek pokarmu w trudnych do oczyszczenia zagłębieniach. Lakowanie nie jest jednak jedynym zabiegiem wchodzącym w skład profilaktyki stomatologicznej. Jakie jeszcze metody dbania o zęby proponują wykwalifikowani dentyści?

Idealnie czyste zęby

Regularne szczotkowanie zębów nie jest niestety tak skuteczne, jak proponowane w dobrych gabinetach dentystycznych zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Jednym z nich jest skaling, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne usunięcie kamienia nazębnego. To właśnie on jest najczęstszym powodem pojawiania się stanu zapalnego dziąseł i przyzębia. Konsekwencją takich zmian chorobowych może być paradontoza, dlatego warto wykonywać w ramach profilaktyki stomatologicznej zabieg skalingu w dobrym gabinecie dentystycznym. Profesjonalne usunięcie kamienia nazębnego jest zalecane przed zabiegami wykonywanymi przez stomatologa. Po wykonaniu skalingu kolejnym elementem profilaktyki jest fluoryzacja, czyli lakierowanie. Dzięki niemu wzmacnia się szkliwo, a nadwrażliwość i podatność na próchnicę zmniejszane są w znacznym stopniu. W zależności od indywidualnych preferencji pacjenta oraz jego podatności na próchnicę wykonuje się lakierowanie zębów fluorem bądź używa pianki albo żelu podawanych przez dentystę na jednorazowych łyżkach. Wykonywanie tego typu zabiegów z zakresu profilaktyki stomatologicznej pozwala utrzymać zęby w idealnej kondycji, dlatego warto w tym celu regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny.

Opracowanie:
Łazy, Kościuszki 46
tel. 32 671 99 06
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz