Materiał Partnera

Niezbędne urządzenia i maszyny potrzebne w procesie pakowania produktów

Niezbędne urządzenia i maszyny potrzebne w procesie pakowania produktów

W różnych dziedzinach przemysłu opakowania foliowe pozostają nadal najbardziej popularnym i uniwersalnym materiałem służącym konfekcjonowaniu oraz zabezpieczaniu towarów. Poczynając od różnego rodzaju folii w rolkach, na woreczkach kończąc. Aby proces pakowania przebiegał sprawnie, niezbędne są różnego rodzaju maszyny oraz urządzenia, które ułatwiają te czynności. Można do nich zaliczyć m.in.: pakowaczki próżniowe, owijarki, paletyzery.

Obkurczanie folii

Idealnie przylegający materiał opakowaniowy do towaru to podstawa jego idealnego zabezpieczenia przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Metoda obkurczania za pomocą palnika gazowego i ciepła sprawdzi się szczególnie w przypadku produktów o nieregularnych kształtach. Służą do tego między innymi specjalne pistolety, opalarki bądź tzw. turbopack. Ostatnie urządzenie cechuje się wygodą użytkowania i ma zastosowanie szczególnie przy ładunkach o większych wymiarach. Specjalny tunel termiczny na regulowanym wysięgniku obkurcza materiał od góry. Zwłaszcza w przemyśle spożywczym ma znaczenie pakowanie próżniowe żywności. Gwarantuje to ich dłuższą świeżość oraz datę przydatności do spożycia. Jest to możliwe dzięki pakowaczkom próżniowym bądź automatom pakującym. W ten sposób bardzo prosto i szybko można konfekcjonować produkty umieszczone na przykład na tackach.

Zamykanie opakowań

Nierzadko do pakowania różnego rodzaju artykułów stosuje się woreczki foliowe, które wymagają odpowiedniego zamknięcia, aby towar nie wysypał się ze środka. Wykorzystuje się do tego zwykłą lub kolorową taśmę klejącą. Jej sprawne naklejenie jest możliwe dzięki różnego rodzaju dispenserom oraz zamykarkom klik-klak. Równie ważną rolę w procesie zamykania opakowań foliowych odgrywają zgrzewarki. Są wykorzystywane zarówno podczas produkcji wyrobów medycznych w warunkach sterylnych, jak i artykułów spożywczych. Mają także zastosowanie podczas konfekcjonowania produktów takich jak pasty lub kremy w tubkach. Szeroki wybór różnego rodzaju maszyn oraz urządzeń ręcznych tego typu znajduje się w ofercie firmy produkującej opakowania foliowe Techno, mającej swój oddział między innymi we Wrocławiu.

Zabezpieczenie towarów na palecie

To niezwykle ważne z perspektywy prawidłowego transportu produktów do magazynu lub miejsca bezpośredniej dystrybucji do konsumenta. Najczęściej kartony umieszczone na palecie zabezpiecza się za pomocą foli stretch. Można to robić ręcznie, jednak proces usprawniają w znacznym stopniu dedykowane temu owijarki bądź paletyzery. Gwarantują dokładne przyleganie folii do powierzchni opakowań. Ważne jest także dokładne sklejenie klap poszczególnych kartonów, aby zapobiec wypadnięciu ich zawartości. Czynność tę można zautomatyzować, wykorzystując zaklejarki, które również uszczelniają opakowanie, chroniąc je dodatkowo przed wilgocią, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Popularnością cieszą się także tak zwane wiązarki, czyli maszyny, które zabezpieczają pojedyncze kartonowe pakunki za pomocą taśmy spinającej.

Proste rozwiązania na niewielką skalę

Pakowanie różnego rodzaju produktów nie musi odbywać się tylko i wyłącznie w dużych fabrykach na końcowym etapie linii produkcyjnej. Proces konfekcjonowania może mieć miejsce już w punkcie dystrybucyjnym towarów lub w magazynach. W takiej sytuacji idealne rozwiązanie stanowią niewielkie i proste w obsłudze urządzenia pakujące. 

Urządzeniami pakującymi zajmujemy się od wielu lat, a zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala nam na profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej maszyny do danej produkcji. W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć urządzenia pakujące, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w sklepach, księgarniach, magazynach, piekarniach, archiwach, fabrykach, zakładach przemysłowych oraz wielu innych obiektach, w zależności od potrzeb. – tłumaczy pracownik przedsiębiorstwa Techno.

Zintegrowane pakowanie

Z kolei do dużych fabryk, w których produkcja toczy się na masową skalę, dobrym rozwiązaniem okażą się całe automatyczne linie pakujące. To wielofunkcyjne maszyny, które pozwalają na stworzenie opakowań z folii o dowolnym formacie. Ponadto gwarantują nie tylko zaoszczędzenie materiału, ale przede wszystkim energii, co przekłada się na zmniejszenie kosztów wytwarzania produktów. Mogą łączyć w sobie funkcję zarówno zgrzewarki, jak i pakowaczki próżniowej. Przede wszystkim maszyny takie cechują się prostotą obsługi oraz nie sprawiają problemów w przypadku konieczności konserwacji. To sposób na znacznie szybsze zabezpieczenie pakunków przed uszkodzeniem w transporcie lub podczas magazynowania.

Opracowanie:
Wrocław, Tadeusza Kościuszki 150
tel. 71 342 26 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz