Materiał Partnera

Niezbędne szkolenia dla lotnictwa

Niezbędne szkolenia dla lotnictwa

Latanie to dla człowieka niezwykle ważny element funkcjonowania – pozwala nie tylko na szybkie i komfortowe podróżowanie z jednego miejsca do drugiego, ale też daje możliwość transportowania ładunków na spore odległości. Dla wielu jest także ogromną pasją, której realizacja wymaga jednak odpowiednich umiejętności oraz kwalifikacji. Warto odbyć szkolenia dla lotnictwa, które przeprowadzają specjaliści – co dokładnie oferują?

Niezwykle istotne wymogi

Prowadzenie firmy związanej bezpośrednio z lotnictwem to ogromne wyzwanie. Sprawne technicznie maszyny muszą być zawsze w pełni przygotowane do poprawnej i przede wszystkim bezpiecznej eksploatacji, a kierowanie tego typu działalnością wymaga spełnienia odpowiednich standardów. Zaliczyć można do nich systemy zarządzania jakością w lotnictwie, kosmonautyce i przemyśle obronnym IAQG, w których występują standardy serii: AS 9100 rev. D, 9110, 9120. Z tego zakresu szkolenia, wdrażanie i niezbędne konsultacje przeprowadza firma Ortodroma, która w ramach rozbudowanej oferty proponuje swoim klientom również profesjonalne doradztwo. Dotyczyć może ono m.in. zarządzania zasobami kabiny i załogi. W ten sposób można przygotować personel lotniczy na wypadek występowania różnego rodzaju sytuacji losowych. Doskonale wyszkoleni pracownicy są bowiem w tej branży gwarancją bezpieczeństwa, dlatego należy dbać o ich regularny rozwój i wdrażać poszczególne standardy. Jednym z nich w zakresie personelu jest zarządzanie CRM zasobami kabiny/załogi, ORM ryzykiem operacyjnym czy MCC – współpraca w załodze wieloosobowej. Jakie jeszcze szkolenia dla lotnictwa warto zrealizować?

Sprawne zarządzanie

Kierowanie firmą to wiele obowiązków, ale też konieczność sprawnego zarządzania zarówno przedsiębiorstwem, jak i całą kadrą. W lotnictwie niezwykle istotne jest także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań oraz nowych technologii – pozwalają one zachować maksymalny stopień bezpieczeństwa i zadbać o właściwe, sprawne funkcjonowanie firmy. W ramach przeprowadzanych szkoleń dla lotnictwa warto także zrealizować systemy zarządzania jakością serii ISO 9001:2015 czy ISO 14001:2015. Specjaliści są w stanie wdrożyć wewnętrzny system kontroli, a także zadbać o zarządzanie ryzykiem i stresem. Przeszkoleni w ten sposób pracownicy będą przygotowani na wystąpienie zagrożenia podczas wykonywanych czynności, dzięki czemu szybko i bezpiecznie można wyeliminować problem. Jak się zatem okazuje, warto zadbać o niezbędne szkolenia dla lotnictwa – są one związane nie tylko bezpośrednio z branżą, ale też z zagadnieniami ogólnymi, takimi jak np. zarządzanie przedsiębiorstwem czy zasobami ludzkimi.

Opracowanie:
Lublin, Aleje Racławickie 44c lok. 13
tel. 514 186 070
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz