Artykuł sponsorowany

Niezbędna pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Niezbędna pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Jedna z najcięższych i najbardziej nieprzyjemnych decyzji życiowych, bywa często zbyt dużym wyzwaniem dla małżonków, muszących poradzić sobie z emocjami i trudnościami dotyczącymi rozwodu. Nieoceniona okazuje się wtedy pomoc osób trzecich. Wsparcie rodziny jest szczególnie potrzebne podczas całego trwania rozwodowych sporów, zapewnia to małżonkom niezbędną podporę. Często jednak ciężko obejść się bez pomocy prawnej specjalistów.

Kiedy można zacząć ubiegać się o rozwód?

Polskie prawo wyraźnie i jednoznacznie reguluje zasady, które umożliwiają podjęcie działań mających na celu ubieganie się o rozwód. Zgodnie z nim, okolicznością konieczną do spełnienia, w celu otrzymania rozwodu jest udowodnienie stałego i i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Eksperci z Kancelarii Prawnej Sławomira Momota z Warszawy, zgodnie potwierdzają, że nie wystarczy, aby małżonkowie jednogłośnie wyrazili chęć zakończenia związku małżeńskiego. Potrzebne są do tego dowody znaczące o trwałym rozpadzie małżeństwa. Sąd ma obowiązek zbadania, czy do zupełnego rozkładu rzeczywiście doszło. Niewątpliwą kwestią jest, że w znaczny sposób może pomóc wtedy odpowiednia pomoc prawna. Specjaliści z białołęckiej kancelarii świadczą pomoc z zakresu prawa rodzinnego. W szczególności zajmują się właśnie sprawami rozwodowymi, przypadkami separacji małżonków, sprawami alimentacyjnymi, przypadkami związanymi z ustaleniem władzy rodzicielskiej dzieci. Szczególnie ważna przy rozwodzie jest również usługa dbająca o odpowiedni podział majątku małżeństwa oraz zniesienia wspólności majątkowej.

Jakie przypadki decydują o rozpadzie pożycia i decyzji o udzieleniu rozwodu  

Całkowity rozpad pożycia małżeńskiego, potrzebny do udowodnienia w celu otrzymania rozwodu, zaniknięcia całkowitego więzi na płaszczyźnie duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Oznacza to więc, że rozpad związku dotyczy każdej sfery wspólnego dotychczas życia małżonków. Sąd może jednak ogłosić rozwód, również w przypadku, gdy żona z mężem w dalszym ciągu mieszkają wspólnie. Jeśli taki rozwój wydarzeń jest efektem jedynie skomplikowanej sytuacji ekonomicznej obu stron, z której wynika, że para nie ma możliwości zamieszkania osobno, a inne warunki rozpadu pożycia zostały spełnione, wtedy możliwe jest uzyskanie rozwodu w wyniku decyzji sądu. Rozpad pożycia musi oczywiście dotyczyć dłuższego okresu czasu, aby możliwe było podjęcie działań prowadzących do rozstania z prawnego punktu widzenia. We wszystkich działaniach sąd szczególną uwagę zwraca również na wspólne potomstwo małżonków i ich dobro, które może mieć znaczny wpływ na pozostawienie małżeństwa w dalszym związku małżeńskim.

Opracowanie:
Warszawa, Odkryta 53B lok. 1U
tel. 696 065 064
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz